Ziobro o zakazie importu zboża z Ukrainy. „Rząd Ukrainy wybiera konflikt, to będzie konflikt”

W piątek minęło embargo nałożone przez Unię Europejską na import ukraińskiego zboża do Polski, Bułgarii, Słowacji, Węgrów i Rumunii. Polska nie ma zamiaru jednak przyjmować produktów od Ukrainy i mimo rozporządzenia Komisji Europejskiej, postąpi według własnych ustaleń.

W piątek w Ełku premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wyborcami. Mówił właśnie między innymi o podtrzymaniu zakazu wwozu ukraińskiego zboża do Polski. – Zrobimy to, bo jest to w interesie polskiego rolnika – podkreśla premier.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Unia Europejska zakaz importu z Ukrainy pszenicy, rzepaku, kukurydzy i słonecznika wprowadziła na początku maja. Najpierw miał on obowiązywać do 5 czerwca, jednak potem został przedłużony do 15 września, czyli do wczoraj.

Zdecydowane stanowisko Ziobry

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był dzisiaj gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Minister poruszył temat przedłużenia przez Polskę zakazu importu zboża od naszego wschodniego sąsiada.

– Trzeba twardo bronić polskich interesów. Jeżeli rząd Ukrainy wybiera konflikt, to będzie konflikt. Będziemy pomagać, ale nie zgodzimy się, żeby kosztem polskich interesów bogacili się ukraińscy oligarchowie – powiedział Ziobro.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły