Złota Piłka jednak dla Roberta Lewandowskiego?!

L’Equipe poinformowało, że we Francji powstał pomysł przyznania w tym roku dwóch Złotych Piłek – jednej za obecny rok, drugiej za poprzednie 12 miesięcy. To oznacza, że dużą szansę na statuetkę ma Robert Lewandowski.

Złota Piłka za 2020 rok nie była przyznana ze względu na pandemię koronawirusa. Jak tłumaczyło wówczas L’Equipe, przy sparaliżowaniu tak wielu rozgrywek byłoby to niesprawiedliwe. Złośliwi wypominają jednak Francuzom, że nie chcieli dać nagrody, ponieważ ich rodzima liga jako jedyna z najsilniejszych rozgrywek nie została dokończona.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Ta wiadomość była bardzo pechowa dla Roberta Lewandowskiego, dla którego 2020 rok był znakomity. Polski napastnik był królem strzelców aż trzech rozgrywek: Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Nikt przed nim nie dokonał czegoś takiego.

Robert Lewandowski był prawdziwą gwiazdą Bayernu Monachium, który sięgnął po wszystkie możliwe trofea. Zespół Hansiego Flicka szedł jak burza m.in. w Lidze Mistrzów, gdzie po drodze do finału rozbił Barcelonę aż 8:2.

Lewandowski grał znakomicie również w tym roku, przede wszystkim pobił rekord strzelecki Bundesligi legendarnego Gerda Muellera. Niestety, w parze z osiągnięciami indywidualnymi nie szły tak dobre wyniki w klubie i reprezentacji.

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Złota Piłka za 2020 rok zostanie przyznana. Oczywiście to jeszcze nic pewnego, że otrzymałby ją Robert Lewandowski, ale bez wątpienia byłby głównym faworytem do zwycięstwa.

Najnowsze artykuły