Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata

Bardzo smutne wieści obiegły 23 września Polskę. Nie żyje Franciszek Pieczka – legendarny polski aktor, w ostatnich latach kojarzony m.in. z serialem „Ranczo”, a na przestrzeni dekad z rolą Gustlika w „Czterech pancernych”. Miał 94 lata.

Franciszek Pieczka to aktor znany Polakom właściwie w każdym wieku. Był bowiem aktywny przez kilkadziesiąt lat i nawet w podeszłym wieku, wciąż obecny był na planach. Przecież, gdy kończony był ostatni sezon serialu „Ranczo”, Franciszek Pieczka miał prawie 90 lat.

Franciszek Pieczka nie żyje. Zmarł w wieku 94 lat

Swoją aktorską karierę rozpoczynał wiele lat temu. Franciszek Pieczka w ciągu blisko siedmiu dekad kariery zagrał w ponad stu filmach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Publiczność pokochała go za role Gustlika w serialu „Czterech pancernych i pies” czy przesympatycznego Stacha Japycza w serialu „Ranczo”.

Francieszek Pieczka urodził się w Godowie w województwie śląskim w 1928 roku. Studia aktorskie rozpoczął po II wojnie światowej. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jego kariera ozdobiona była w wiele niezapomnianych ról.

Na zawsze zostanie zapamiętany z kreacji aktorskich w tak znakomitych filmach jak m.in. w „Weselu”, „Austerii”, „Ziemi obiecanej”, „Potopie”, „Konopielce” czy „Quo vadis”.

Franciszek Pieczka W 2017 roku został odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, Orderem Orła Białego. Pracował niemal do końca. W 2021 roku wystąpił w słuchowisku Radia dla Ciebie „Moralność Pani Dulskiej” na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Wcielił się w rolę Felicjana Dulskiego.

Redakcja portalu mPress.pl składa całej rodzinie i wszystkim bliskim Franciszka Pieczki serdecznie kondolencje i słowa współczucia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx