Strona głównaBankowośćZnaczące zmiany w większości banków. Niektórzy mogą się zdziwić zaglądając na konto

Znaczące zmiany w większości banków. Niektórzy mogą się zdziwić zaglądając na konto

Portale branżowe, jak chociażby Business Insider, donoszą o planowanych przez większość banków zmianach. Również tych działających na rynku polskim. Wielu użytkowników aplikacji mobilnych, zwłaszcza seniorów, może być w pewnym momencie zakłopotanych. Trzeba będzie bowiem samodzielnie dokonać znaczących zmian w konfiguracji, by „dokopać się” do swoich pieniędzy. 

Banki dosłownie z dnia na dzień wzmacniają zabezpieczenia. Zarówno jeśli mówimy o tradycyjnych serwisach transakcyjnych online, jak i aplikacjach mobilnych. Mimo ich usilnych starań, wielu użytkowników wciąż daje się oszukiwać cyberprzestępcom, czy też zwykłym złodziejom – tak to nazwijmy – „fizycznym”.

Tym ostatnim podmioty finansowe chcą jeszcze bardziej utrudnić zadanie. Albowiem już wkrótce prawdopodobnie każdego z nas, przy próbie zalogowania, aplikacja bankowa „zapyta” o aktualny PIN i poprosi o ustanowienie nowego. Z tym, że już nie 4-cyfrowego, tak jak dotychczas, a zawierającego 6 cyfr.

Banki wprowadzą zmiany w kodach PIN: Wyjaśniamy, o co chodzi

Tym samym banki tradycyjne idą w ślady tzw. portfeli elektronicznych czy Revoluta, który kilka tygodni temu wprowadził taką właśnie zmianę. Wydaje się, że nie ma nic prostszego, niż podać aktualny – znany nam przecież kod – a następnie dwukrotnie wpisać nowy, o dwie cyfry dłuższy. Jednak w wielu przypadkach niekoniecznie tego typu proces przebiega tak płynnie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Taki wymóg może początkowo stanowić mały problem dla niektórych seniorów, którym dostęp do bankowości mobilnej konfigurowali pracownicy banku, czy też obeznani w technologii wnuczkowie lub dzieci. Właśnie w związku z tym, że na ekranie pojawi się „nie to co zwykle”, a aplikacja wymagać będzie podjęcia samodzielnego działania. To może zaniepokoić niektóre „nietechniczne” osoby, obawiające się o swoje pieniądze.

Wprowadzenie 6-cyfrowych kodów PIN przez banki jest krokiem w stronę zwiększenia bezpieczeństwa transakcji mobilnych. Choć zmiana ta może być dla niektórych niezrozumiała, banki podejmują działania, aby zapewnić odpowiednie wsparcie i ułatwić adaptację do nowego systemu. Nowy wymóg przyczyni się do zwiększenia ochrony środków klientów, co jest priorytetem w dobie rosnących zagrożeń cyfrowych.

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

„Lewy” wyśmiewany po najnowszym wywiadzie. „To Ania o tym decyduje”

Robert Lewandowski nie pomaga sobie kolejnymi wypowiedziami w obliczu "afery bachatowej". Wielu, najpewniej złośliwie, sugeruje romans żony "Lewego"...

Ostatnie newsy