Żukowska: Polska nie powinna przyjmować imigrantów z Włoch

Na włoską wyspę Lampedusa stale przybywają nielegalni imigranci z Afryki. Nie wiadomo, jaki będzie plan Unii Europejskiej na rozwiązanie tego ciągle narastającego i palącego problemu. Stanowisko polskiego rządu jest w tej sprawie jasne i klarowne.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział już, że rząd PiS przyjmie specjalną uchwałę, w której wyrazi sprzeciw wobec nielegalnej imigracji. Morawiecki zapewnia, ze Polska nie wpuści nikogo.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska na pytanie o przyjęcie imigrantów mówiła w podobnym tonie. Jej zdaniem tym ludziom można pomagać innymi sposobami, bez potrzeby przyjmowania ich do kraju.

Mowa tutaj choćby o takiej pomocy, jakiej nasz kraj udzielał owładniętej pożarami Grecji. Wysyłaliśmy wtedy ekipy pomocnicze w postaci na przykład szpitala polowego.

– Polska powinna jasno powiedzieć, że przyjęła już ponad 4 miliony uchodźców w szczytowym okresie, a w tej chwili jest ich około 2 miliony, prosto z terenów ogarniętych realną wojną, czyli z Ukrainy. Polska nie powinna więc partycypować w podziale uchodźców z wyspy Lampedusa – powiedziała Żukowska.

Przeczytaj także:

Najnowsze artykuły