Strona głównaBiznesSzefowa ZUS powiedziała to wprost. Wiadomo, co z emeryturami Polaków

Szefowa ZUS powiedziała to wprost. Wiadomo, co z emeryturami Polaków

Gertruda Uścińska, prezes ZUS, zabrała głos ws. emerytur Polaków. Jej wypowiedź jest przełomowa.

Co z emeryturami Polaków? Czy ZUS będzie w stanie je wypłacić za kilka lub kilkanaście lat? Te pytania wciąż przewijają się w przestrzeni publicznej, a nasi rodacy próbują znaleźć na nie odpowiedź.

Ich wątpliwości postanowiła rozwiać prezes instytucji, szefowa ZUS, Gertruda Uścińska. Jej wypowiedź można uznać za przełomową, ponieważ złożyła ona jasną deklarację dotyczącą przyszłych emerytur, które powinny być wypłacane w przyszłości.

[irp posts=”19833″ name=”Ceny żywności. Co potanieje, a co podrożeje w 2023 roku?”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Słowa Uścińskiej odbiły się szerokim echem. Były także komentowane przez ekspertów. Niektórzy z nich nie do końca zgadzają się ze słowami prezes ZUS.

Prezes ZUS o emeryturach Polaków. Przełomowa wypowiedź

Gertruda Uścińska podkreśliła, że długoterminowa prognoza przygotowana przez ZUS wskazuje na to, że Polacy nie powinni obawiać się o swoje emerytury. – Prognoza długoterminowa pozwala rozprawić się z potocznym mitem przyszłego bankructwa systemu emerytalnego – powiedziała prezes ZUS.

[irp posts=”19840″ name=”Brat Maryli Rodowicz w „Sanatorium miłości”?!”]

Eksperci, których cytuje serwis money.pl, są jednak sceptyczni wobec tych słów. – Nie ma cudów. Jeśli równocześnie w prognozie FUS stwierdza się, że teraz na 1000 osób przypada 390 emerytów, a w 2061 r. ma być już 806 emerytów, to jak ci przyszli emeryci mogą liczyć na takie same świadczenia? – pyta dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

– Zgadzam się z panią profesor w ocenie, że system nie zbankrutuje w tym sensie, że uda się zamknąć bilans. Problem polega na tym, że biorąc pod uwagę realizację założonego celu, zbankrutował już ładnych parę lat temu  – dodał ekspert w rozmowie z money.pl. Więcej TUTAJ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Giertych prześmiewczo uderza w Kaczyńskiego. „Jarku…”

Wczorajsza wiadomość o tym, że Joe Biden nie będzie ubiegał się o reelekcje i nie wystartuje w jesiennych...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Ostatnie newsy