Wielka heca w Serie A. Zwolniony trener wrócił do pracy po 48 godzinach

POPULARNE DZIŚ

Trener Davide Nicola wraca do pracy w Salernitanie zaledwie 48 godzin po zwolnieniu. 

Salernitana w niedzielnym meczu Serie A przeciwko Atalancie skompromitowała się, przegrywając aż 2:8. Ten rezultat sprawił, że prezydent klubu postanowił pożegnać trenera. Nicola na bezrobociu nie pozostał długo.

Prezydent Danilo Iervolino doszedł do wniosku, że postąpił zbyt pochopnie i wykonał telefon do trenera. Obaj panowie najwidoczniej dogadali się w sprawie dalszej współpracy, o czym świadczy post Nicoli w mediach społecznościowych.

Oświadczenie trenera Davide Nicoli

„Prawda jest taka, że wczoraj zadzwonił do mnie prezydent Iervolino. Był miły i uprzejmy, wytłumaczył mi spokojnie powody swojej decyzji. Wziąłem odpowiedzialność za niedzielny występ, bo dalej wierzę w tę drużynę. Ze wszystkich sił prosiłem prezesa o przemyślenie decyzji, chcąc trafić głęboko do jego duszy, aby udowodnić, jak bardzo zależy mi na zbudowaniu dobrego projektu sportowego. Dziękuję za prezesowi za telefon, chcę odpłacić jego zaufanie ze wszystkich sił, jakie mam. Dziękuje również Morganowi De Sanctisowi, był mediatorem, bez którego cała operacja by się nie udała. Czekają nas tygodnie ciężkiej pracy i ciągłych konfrontacji, aby osiągnąć nasze cele” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu trenera na Facebooku.

„Bordowi” piastują obecnie 16. lokatę w lidze włoskiej, mając na swoim koncie 18 punktów po 16 kolejkach. W ostatnich pięciu meczach Salernitana zdobyła jednak zaledwie jedno oczko.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x