Strona głównaKrajAlarmujące informacje podane przez WP. To może spotkać Polskę po wyborach

Alarmujące informacje podane przez WP. To może spotkać Polskę po wyborach

Według opublikowanego alarmującego sondażu przez portal Wirtualna Polska, rysuje się niepokojąca tendencja po najbliższych wyborach parlamentarnych. Wyniki sondy potwierdzają perspektywę klinczu, czyli sytuacji, w której żadna z głównych sił politycznych nie będzie miała wystarczającej liczby głosów, aby utworzyć większość sejmową. To otwiera pole do różnych scenariuszy i decyzji dotyczących przyszłej koalicji rządzącej. Najbardziej zaskakuje, że ani Kaczyński, ani Tusk nie będą mogli o niczym decydować!

Sondaż dla Wirtualnej Polski badał trzy warianty: samotny start partii opozycyjnych, wspólną listę opozycji oraz „podbieranie” Polskiego Stronnictwa Ludowego z Trzeciej Drogi. Wyniki nie napawają optymizmem dla Donalda Tuska i jego ugrupowania.

W pierwszym wariancie, gdy partie opozycyjne startują samodzielnie, Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Trzecia Droga zdobyłyby łącznie 226 mandatów. Brakuje im zaledwie pięciu miejsc do minimalnej większości sejmowej. Partia Prawo i Sprawiedliwość mogłaby liczyć na 33,4% głosów, a Koalicja Obywatelska na 28,5%. Konfederacja zanotowałaby 14,5% poparcia, Trzecia Droga – 11%, a Lewica – 10,7%.

To Konfederacja w praktyce stworzy rząd?

W tej sytuacji powstaje impas. Zarówno opozycja, jak i rządząca Zjednoczona Prawica nie mogą myśleć o utworzeniu większości sejmowej. Decydujące znaczenie miałoby to, w którą stronę skieruje się Konfederacja. Wolnościowcy jeszcze nigdy w historii III RP nie mieli takiego wpływu na sytuację na polskiej scenie politycznej.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Wyniki tego sondażu wskazują na rosnące znaczenie ugrupowań opozycyjnych oraz Konfederacji, które są w stanie skutecznie wpłynąć na kształtowanie politycznej przyszłości Polski. Niezależnie od ostatecznych decyzji i koalicji, które zostaną utworzone po wyborach, wiadomo już teraz, że scena polityczna kraju będzie wymagać skomplikowanych negocjacji i kompromisów.

Należy jednak pamiętać, że sondaże to tylko narzędzie badawcze, a polityczna rzeczywistość może się różnić od ich wyników. Przed nami jeszcze wiele miesięcy kampanii wyborczej, w trakcie której partie będą starały się zdobyć poparcie wyborców. Przyszłość polskiej polityki pozostaje niepewna, ale jedno jest pewne – najbliższe wybory parlamentarne będą miały ogromne znaczenie dla kształtu politycznego kraju.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy