Pamiętacie Karlikową ze „Świętej wojny”? Gertrudę Szalszę spotkał bardzo smutny los

Serial Święta wojna pamięta większość Polaków żyjących w czasach, gdy częstszym źródłem rozrywki była dla nas telewizja, niż Internet. Kultowa produkcja o przygodach Bercika (Krzysztof Hanke), jego żony Andzi oraz kolegi z Wojska – Zbyszka (Zbigniew Buczkowski) zyskała sporą popularność. W wielu odcinkach pojawiła się również Gertruda Szalsza – serialowa Karlikowa.

Ostatnio opisywaliśmy obecne losy Krzysztofa Hanke – odtwórcy głównej roli w Świętej wojnie. Śląski gwiazdor udzielił nam nawet kilku wypowiedzi na potrzeby publikacji. 

Również Zbigniew Buczkowski był postacią opisywaną przez nas na mPress. Dziś możemy oglądać go m.in. w serialu TV Puls – Lombard. Życie pod zastaw. A co z innymi, charakterystycznymi postaciami Świętej wojny? Niestety, serialowej Karlikowej, a więc Gertrudy Szalszy, nie ma już wśród nas. 

Co robi dziś Krzysztof Hanke? Legendarny Bercik w rozmowie z mPress.pl

Karlikowa ze „Świętej wojny”. Gertruda Szalsza odeszła w ciszy

Nie była w topie najpopularniejszych polskich aktorek. Kojarzona głównie ze śląską sceną. Popularność ogólnokrajową dała jej właśnie rola Karlikowej – sąsiadki Bercika i Andzi – w serialu TVP pt. Święta wojna

Święta wojna Bercik serial 2022

Odeszła w rok zakończenia prac nad serialem, a więc w 2009 r. Wiadomość o jej śmierci nie odbiła się zresztą szczególnie szerokim echem. A była przecież jedną z głównych postaci Świętej wojny, pojawiającą się w większości odcinków. 

Karlikowa Święta wojna

Gertruda Szalsza TVP Karlikowa

Została pochowana 17 września 2009 na cmentarzu parafialnym przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach. Zatem w mieście, z którym była związana od zawsze. Choć urodziła się we Wrocławiu, 13 marca 1924 r. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx