Minister Ziobro zabrał głos ws. śmierci Kamilka z Częstochowy. Będzie zmiana kwalifikacji czynu

Kamilek z Częstochowy nie żyje. Po ponad miesiącu walki o jego życie, dziś przed południem dotarły do nas tragiczne informacje. Specjalną konferencję prasową zwołał minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro. 

Bardzo głośna sprawa przemocy w rodzinie niestety znalazła tragiczny finał. 8-letni Kamilek od ponad miesiąca leczony był w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach po tym, jak maltretował go ojczym. 

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

„Kamilek zmarł dziś rano. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi” -przekazał dziś rano rzecznik GCZD w Katowicach, Wojciech Gomułka, cytowany przez Polsat. Natychmiast głos zabrał minister sprawiedliwości.

Śmierć Kamilka z Częstochowy. Zbigniew Ziobro zapowiada najsurowszą karę

Bardzo smutne wieści skomentował w oficjalnym wystąpieniu minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro. Szef resortu wyraził głębokie ubolewanie, a przy okazji zapewnił, że podjął już bardzo stanowcze kroki w celu wymierzenia sprawcy tej tragedii najsurowszej możliwej kary. 

– Wydałem dzisiaj polecenie, aby doszło do niezwłocznej zmiany kwalifikacji prawnej zarzucanego czynu sprawcy, tego ohydnego, okrutnego, zbrodniczego zachowania – powiedział Ziobro. Dotąd bowiem ojczymowi Kamilka prokuratura zarzucała usiłowanie zabójstwa i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Z kolei teraz odpowiadać ma za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i znęcanie się nad Kamilkiem ze szczególnym okrucieństwem.

Szef Solidarnej Polski retorycznie pytał również, jak można dopuścić się takiego bestialstwa. Sam bowiem nie może zrozumieć, co kierowało bezwzględnym sprawcą -katem 8-letniego Kamilka. 

– Brak jakichkolwiek słów, by określić to, co było udziałem tego dziecka, jego cierpienie. Zadawany mu świadomie, z premedytacją ból, doprowadził do jego śmierci. Jaki to jest poziom bestialstwa i zezwierzęcenia, żeby tak traktować innego człowieka, w dodatku dziecko? To coś, co się w głowie nie mieści – kontynuował Zbigniew Ziobro.

16 KOMENTARZE

 1. Najwyższa pora aby Minister Sprawiedliwości pochylił głowe i pomyślal o zaostrzeniu kar dla oprawców bezbronnych dzieci, dzieci mordowanych, katowanych, maltretowanych fizycznie i psychicznie i wykorzystywanych seksualnie.

 2. Powinna być kara śmierci dla takich…..
  Ewentualnie oddać ich do innym więźniom oni by już wiedzieli co z nim zrobic zero litości dla takich ludzi!!!!!!

 3. Kara śmierci dla zwyrodnialca. Ileż to dziecko wycierpiało a matka co patrzyła na to? Ona nie lepsza. Czas wprowadzić zmiany w polskim prawie.

  • Jaka kara śmierci to zbyt delikatne zakończenie jego problemów. Dożywocie w celi z najgorszymi zwyrolami którzy dobitnie będą mu przypominać dzień w dzień przez długie lata jaką szuja jest. W głowie się nie mieści co to dziecko wycierpiało w swoim życiu. Inna kwestia że wszyscy dookoła powinni być również pociągnięci do odpowiedzialności od matki i najbliżej rodziny przez szkołę opiekę społeczną itp itd przecież to wszystko trwało tygodniami jak nie dłużej… Aj szkoda słów serca się kraja i nóż otwiera

 4. Zawsze słyszałam,aby nie wierzyć mężczyznom o niskim wzroście,bo nie są szczerzy 🙁 Gratuluję młodszej żonce !!!Zapewne jest dumna , OHYDA !!! tO WRÓCI I TO SZYBKO!!!

 5. Żadnych kar śmierci. To wyrok ułaskawiający. Jedynym właściwym wyrokiem jest maksymalne złagodzenie kary i pobyt w zakładzie bez żadnych izolatek. Tam znajdzie sprawiedliwy wyrok w kilka dni, ale wcześniej pozna piekło na ziemi.

 6. Ciekawe!!! Najwięcej wypowiedzi jest ze strony pań….a gdzie są mężczyzni??? Co mam o ty myśleć???…..bo ja jestem za Ka.Esem!!!

 7. Co to za kara !!!! Niech potraktują go w więzieniu tak jak traktował nie winne dziecko,na dodatek nie jego własne. Powinno być krzesło elektryczne dla takich ludzi,matka nie lepsza,też powinna zaznac krzywdę w więzieniu, taką samą jaką zaserwowała własnemu dziecku .

 8. To nie człowiek, to zwykły odpad ludzki, sadysta, takich powinno się utylizowac, ale najpierw zrobić to samo przez co przeszło to biedne, niewinne i bezbronne dziecko temu ohydnemu padalciwi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły