Strona głównaInne publikacjeNikola Grbić ma problem. "To zły pomysł"

Nikola Grbić ma problem. „To zły pomysł”

Nikola Grbić jest głównym faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce. Serb może mieć jednak problem, ponieważ jego klub Sir Safety Perugia nie patrzy przychylnie na drugą pracę szkoleniowca.

Po mistrzostwach Europy Vital Heynen pożegnał się z reprezentacją Polski siatkarzy w związku z wygaśnięciem jego kontraktu. Od tamtego czasu na stanowisku selekcjonera jest wakat, a decyzję o zatrudnieniu następcy Belga podejmie nowy prezes PZPS Sebastian Świderski.

Faworytem siatkarzy i nowego prezesa jest Nikola Grbić. Serb do niedawna prowadził Zaksę Kędzierzyn-Koźle, ale ostatnio przeniósł się do Włoch i objął zespół Sir Safety Perugia. Sam szkoleniowiec chciałby łączyć pracę tam z prowadzeniem reprezentacji Polski.

To może być jednak problematyczne. Włodarze włoskiego klubu nieprzychylnie patrzą na taki scenariusz i woleliby zachować Serba tylko dla siebie. Negocjacje w tej sprawie jeszcze się nie rozpoczęły.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Moja prywatna opinia jest taka, że ewentualne jednoczesne prowadzenie Perugii i reprezentacji Polski to zły pomysł. To byłoby po prostu za trudne, oba te miejsca pracy wymagają uwagi i działań przez cały rok. Wcześniej jednocześnie Perugię i reprezentację Polski prowadził Vital Heynen i moim zdaniem to nie było dobre rozwiązanie – powiedział dyrektor klubu z Perugii Stefano Recine w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Nawet jeśli Grbić dostanie zgodę na pracę w dwóch miejscach, to i tak będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 50 tysięcy euro, która jest zapisana w regulaminie ligi włoskiej.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy