Bardzo ważne wieści nadchodzą do nas z tematyki szeroko pojętej bankowości. Jeżeli jeszcze o tym nie wiedziałeś, koniecznie przeczytaj ten artykuł, by potem, wedle znanego w naszym kraju przysłowia, nie być jak Polak mądry dopiero po szkodzie. Wszystkich klientów PKO BP, ale też innego polskiego banku, może czekać niemiła niespodzianka. Zobacz, jak nie tracić pieniędzy.
PKO Bank Polski to największy bank w Polsce, zrzeszający około 12 milionów klientów, co stanowi ogromną część tego rynku. Lecz tak naprawdę nie chodzi tutaj tylko o rachunki bankowe założone w PKO, lecz właściwie o wszystkie, które istnieją w naszych rodzimych bankach. Nadchodzące zmiany mogą mocno zdziwić zwykłych obywateli.
Praktycznie każdy z nas lubi gotówkę, ponieważ gotówka daje pewną niezależność, a płacenie nią nie pozostawia śladu. Pomysł jej likwidacji nie spotkał się z entuzjazmem w społeczeństwie. Wciąż lubimy wypłacać pieniądze z bankomatu i czuć ich fizyczność i słyszeć ich szelest. To właśnie zmiany w kwestii wypłacania pieniędzy czekają klientów wszystkich banków.
PKO BP i reszta a nasze pieniądze. Co musisz wiedzieć w kwestii prowizji?
Prowizje to nieodłączna część pobierania przez nas gotówki. Doświadczamy jej przede wszystkim, kiedy idziemy do zwykłego, pobliskiego bankomatu, by wymienić to, co wirtualne, na to, co materialne. W tym temacie nie mamy jednak dobrych informacji, a konkretniej nie mają ich znawcy ekonomii, przewidujący wszelkie tendencje w bankowości,
Banki naliczają coraz większe prowizje za przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych, przede wszystkim właśnie wspomniane pobranie pieniędzy z bankomatów. Niestety w kwestii uświadamiania klientów PKO BP i reszta gigantów bankowych mają jeszcze wiele do nadrobienia. Klient o zwiększeniu opłat często dowiaduje się dopiero po fakcie.
W tej chwili prowizje nie są szczególnie wysokie, ale może to zmienić się w przeciągu najbliższych kilku lat. Może to oznaczać, że nie będzie nam się opłacało wyciągać pieniędzy z własnego konta, co już zakrawa na lekki absurd. Takie zagrania mają zniechęcić nas do używania gotówki i korzystania głównie z transakcji elektronicznych i płacenia kartą. A przecież to w taką stronę zmierza Zachód…
To stawia przed nami zasadne pytanie: czy opłaca się trzymać oszczędności na koncie bankowym?