Strona głównaSportPiłka nożnaAdam Buksa przed meczami reprezentacji: "Chcemy zdobyć dziewięć punktów"

Adam Buksa przed meczami reprezentacji: „Chcemy zdobyć dziewięć punktów”

Adam Buksa to jeden z zawodników, którzy dostali powołania na wrześniowe mecze reprezentacji Polski, ale wcześniej nie wystąpili w mistrzostwach Europy. Napastnik New England Revolution jest optymistą, o czym przekonywał w wywiadzie dla „PAP”.

Adam Buksa rozegrał 21 meczów, strzelił osiem goli i zaliczył dwie asysty w obecnym sezonie MLS. Dobre występy na amerykańskiej ziemi pozwoliły napastnikowi znaleźć się na liście powołanych na wrześniowe mecze reprezentacji Polski.

– Bardzo się ucieszyłem, bo to bardzo duże wyróżnienie. Niewątpliwie jest ukoronowaniem mojej dobrej postawy w klubie i świadczy o tym, że dobrze wykonuję swoją pracę. Teraz czas przełożyć to na reprezentację – powiedział w wywiadzie Buksa.

Napastnik będzie miał szansę trenować i grać z Robertem Lewandowskim, który jest w ostatnich latach w znakomitej formie i pobija kolejne rekordy strzeleckie w barwach Bayernu Monachium.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Robert jest wybitnym piłkarzem. Rok, dwa lata temu można było mówić, że jest w życiowej formie, ale on z każdym kolejnym sezonem jest lepszy. To jest niesamowite, bo ciężko stwierdzić, jaki jest jego sufit. Każdego roku bije swoje rekordy i udowadnia, że jest najlepszym napastnikiem i absolutnie zawodnikiem klasy światowej – dodał Buksa.

Reprezentację Polski czekają we wrześniu trzy mecze. Najpierw zagra z Albanią, potem z San Marino, a następnie z Anglią. Choć początek eliminacji nie był udany, to Adam Buksa stwierdził, że Biało-Czerwoni chcą walczyć o pełną pulę.

– Nie uznaję takiego określenia jak nóż na gardle, bo ono niepotrzebnie wywołuje negatywne odczucia. Po prostu jest szansa na zdobycie dziewięciu punktów i właśnie to jest naszym celem – dodał napastnik.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy