Amerykanie z pogardą o Polsce przed Igrzyskami. „Nigdy nie była królową siatkówki”

New York Times przygotował opisy poszczególnych reprezentacji biorących udział w turnieju siatkarskim na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na uwagę zwraca to, co Amerykanie napisali o Polsce, ponieważ najwyraźniej zapomnieli o naszych sukcesach w XXI wieku.

„Polska nigdy nie była królową siatkówki, ale nigdy nie miała też takiego zawodnika jak Leon. Urodzony na Kubie jest znany jako Cristiano Ronaldo siatkówki. Kiedy skacze do ataku, jego kolana znajdują się na poziomie dolnej taśmy. Decyzja o tym, aby wyemigrować do Polski, sprawiła, że jej drużyna narodowa stała się jedną z najlepszych na świecie” – napisali dziennikarze New York Times.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Nie można zaprzeczyć, że Wilfredo Leon jest wielkim siatkarzem i jego dołączenie do reprezentacji Polski było dla nas bardzo korzystne. Niemniej jednak Amerykanie zapomnieli o tym, jakie sukcesy osiągnęła kadra przed „transferem” pochodzącego z Kuby zawodnika.

Jeśli chodzi o XXI wiek, już w 2006 roku nasi siatkarze prowadzeni przez Raula Lozano zdobyli srebrny medal mistrzostw świata, przegrywając w finale z Brazylią. Najlepszym rozgrywającym turnieju został wówczas wybrany Paweł Zagumny. Co ciekawe, reprezentacja Stanów Zjedoczonych zajęła wtedy dopiero 10. miejsce.

Trzy lata później Biało-Czerwoni zdobyli złoty medal na mistrzostwach Europy, a na MVP turnieju wybrano Piotra Gruszkę. W 2014 roku Polska organizowała mistrzostwa świata. Reprezentacja, której trenerem był Stephane Antiga, wygrała turniej po zwycięstwie w finale z Brazylią. Amerykanie nie znaleźli się nawet w pierwszej szóstce. Polacy powtórzyli ten wyczyn cztery lata później. Na swojej drodze trafili w półfinale na Stany Zjedoczone, z którymi wygrali 3:2.

Siatkarski turniej olimpijski rozpocznie się już za 11 dni. Polska zmierzy się w fazie grupowe z  Iranem (24 lipca), Włochami (26 lipca), Wenezuelą (28 lipca), Japonią (30 lipca) oraz Kanadą (1 sierpnia).

 

Najnowsze artykuły