Będą podwyżki rent i emerytur. Rząd podał konkretne kwoty

Jeszcze dekadę temu mało kto chciałby zamienić się miejscami z polskim emerytem. Świadczenia wypłacane przez ZUS były bowiem głodowe. Dziś pieniądze, jakie otrzymują beneficjenci świadczeń socjalnych są znacznie większe. Co więcej, rząd właśnie zatwierdził podwyżki emerytur na 2023 rok.

Niemal przez cały czas trwania kadencji rządu Prawa i Sprawiedliwości / Zjednoczonej Prawicy emerytom regularnie przyznawano dodatki, a także – na mniejszą lub większą skalę – waloryzowano świadczenia.

Właśnie potwierdzono, że już wkrótce seniorzy otrzymają kolejne, dodatkowe pieniądze. Oczywiście wszystko w ramach świadczeń, które im przysługują. Informacje te potwierdziło już Ministerstwo Finansów.

Seniorzy otrzymają dodatkowe pieniądze. Podwyżki emerytur na 2023 r.

Prawdopodobnie każda osoba czytająca ten tekst pamięta symboliczne wręcz podwyżki świadczeń, jakich byliśmy świadkami na przestrzeni wielu lat. Ich sprawcami były różne ekipy rządzące. Jednak Jarosław Kaczyński i jego ludzie grają naprawdę grubo. Niewykluczone, że wielu emerytów po podwyżce dosłownie nie będzie odczuwało inflacji. Nie mówimy bowiem o „20 złotych plus”. Konkrety? Proszę bardzo.

Końcem ubiegłego tygodnia stało się to, na co czekały miliony emerytów. Mianowicie Sejm uchwalił nowalizację ustawy ws. waloryzacji rent i emerytur. Zmiany beneficjenci świadczeń odczują już w pierwszym kwartale 2023 roku. Albowiem, jak czytamy w serwisie Money.pl, nowe zasady wejdą w życie w marcu.

Zgodnie z nowelizacją od marca 2023 roku emerytury i renty wzrosną o co najmniej 250 zł. Minimalne świadczenia wyniosą 1588,44 zł – czytamy.

Czy władza ma dla emerytów zachomikowane jeszcze jakieś pieniądze? Jasne jest, że seniorzy stanowią znaczącą część elektoratu konserwatystów. Jednakże zdumiewać może częstotliwość, z jaką politycy frakcji rządzącej ogłaszają wdrażanie kolejnych ulg i dodatków pieniężnych dla emerytów. Miejmy tylko nadzieję, że ZUS ustoi w posadach.

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Antynaiwny
Antynaiwny
4 miesięcy temu

I tak przegracie cwaniaki

zbyszek
zbyszek
4 miesięcy temu

Dlaczego nie podajesz wskażnika wzrostu emerytury. Kiedy rządzący skończą trzynastkami, czterynastkami , i włączą w jeden pakiet emerytalny wypłacając godną misięczną emeryturę. Dlaczego emerytoom potrącany haracz w posaci podatku.

2
0
Skomentuj ten artykułx