Bild opublikował hierarchię płac Bayernu. Lewandowski na szczycie

Dziennik Bild opublikował dziś system i hierarchię płac stosowaną przez Bayern Monachium. Piłkarze zostali podzieleni na cztery grupy, a najlepiej opłacanym z nich jest Robert Lewandowski.

Mistrz Niemiec od lat uznawany jest za wzór zarządzania klubem piłkarskim. Zespół z Allianz Arena nie odczuł tak pandemii koronawirusa jak na przykład Barcelona i Real Madryt. Bayern nie dołączył również do grupy bogaczy tworzących Superligę.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Bardzo dobrze funkcjonuje także polityka płac stosowana przez Bayern. Odpowiedzialni za jej stworzenie są Oliver Kahn i Hasan Salihamidzić. Według jej zasad, piłkarze zostali podzieleni na cztery kategorie, a żaden z nich nie zarabia więcej niż 20 milionów euro.

W pierwszej grupie płacowej, która obejmuje zarabiających od 15 do 20 milionów euro brutto, znalazło się czterech piłkarzy, ale tylko jeden zarabia maksymalną kwotę. Jest nim Robert Lewandowski, który w zeszłym sezonie ligowym strzelił 41 goli i pobił rekord legendarnego Gerda Muellera. Pozostała trójka to Thomas Mueller, Manuel Neuer i Leroy Sane.

Druga grupa obejmuje graczy zarabiających od 10 do 15 milionów euro. Należy do niej trzech piłkarzy: Kingsleya Comana, Josuę Kimmicha i Serge’a Gnabry’ego. Trzecia kategoria to zawodnicy zagrabiający od pięciu do 10 milionów euro. Znajdują się w niej jedynie Niklas Sule i Leon Goretzka.

Płace piłkarzy w czwartej grupie nie przekraczają pięciu milionów euro. Kilku graczy jest bliskich przeskoczenia do wyższej kategorii. Nowe kontrakty negocjują Kimmich, Goretzka i Sule.

Najnowsze artykuły