Bild opublikował hierarchię płac Bayernu. Lewandowski na szczycie

Dziennik Bild opublikował dziś system i hierarchię płac stosowaną przez Bayern Monachium. Piłkarze zostali podzieleni na cztery grupy, a najlepiej opłacanym z nich jest Robert Lewandowski.

Mistrz Niemiec od lat uznawany jest za wzór zarządzania klubem piłkarskim. Zespół z Allianz Arena nie odczuł tak pandemii koronawirusa jak na przykład Barcelona i Real Madryt. Bayern nie dołączył również do grupy bogaczy tworzących Superligę.

Bardzo dobrze funkcjonuje także polityka płac stosowana przez Bayern. Odpowiedzialni za jej stworzenie są Oliver Kahn i Hasan Salihamidzić. Według jej zasad, piłkarze zostali podzieleni na cztery kategorie, a żaden z nich nie zarabia więcej niż 20 milionów euro.

W pierwszej grupie płacowej, która obejmuje zarabiających od 15 do 20 milionów euro brutto, znalazło się czterech piłkarzy, ale tylko jeden zarabia maksymalną kwotę. Jest nim Robert Lewandowski, który w zeszłym sezonie ligowym strzelił 41 goli i pobił rekord legendarnego Gerda Muellera. Pozostała trójka to Thomas Mueller, Manuel Neuer i Leroy Sane.

Robert Lewandowski jednak zmieni klub?! Chelsea oferuje 50 milionów funtów

Druga grupa obejmuje graczy zarabiających od 10 do 15 milionów euro. Należy do niej trzech piłkarzy: Kingsleya Comana, Josuę Kimmicha i Serge’a Gnabry’ego. Trzecia kategoria to zawodnicy zagrabiający od pięciu do 10 milionów euro. Znajdują się w niej jedynie Niklas Sule i Leon Goretzka.

Płace piłkarzy w czwartej grupie nie przekraczają pięciu milionów euro. Kilku graczy jest bliskich przeskoczenia do wyższej kategorii. Nowe kontrakty negocjują Kimmich, Goretzka i Sule.

Najnowsze informacje