Strona głównaŚwiatBolesna porażka Putina. Cios z najmniej oczekiwanej strony

Bolesna porażka Putina. Cios z najmniej oczekiwanej strony

Niebywale trudna sytuacja Władimira Putina. Prezydent Rosji bez wątpienia nie spodziewał się takiej postawy – wydawać by się mogło – najbliższych sojuszników Federacji Rosyjskiej. Rzeczywistość bezlitośnie zweryfikowała jednak jego ogląd sytuacji.

Putin bez wątpienia publicznie tego nie przyzna, ale konflikt zbrojny z Ukrainą wyniszcza nie tylko rosyjską armię, ale i gospodarkę. Szczególnie mocno cierpi sektor rolniczy.

Dawida B. czekają ciężkie chwile. „To będzie gorsze, niż egzekucja”

Tutaj przywódca Federacji Rosyjskiej liczył na wymierną pomoc ze strony prezydenta Turcji – Recepa Tayyip Erdoğana. Ten jednak – ku zdziwieniu i ogromnemu rozczarowaniu Władimira Putina – nie ma zamiaru tańczyć tak, jak dyktator mu zagra.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Putin pod ścianą. Rosja może tego nie przetrwać

Latem minie półtora roku od rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Inicjator agresji na naszych wschodnich sąsiadów – Władimir Putin – przez lata prawdopodobnie zdołał uwierzyć we własną propagandę, mówiącą o niebywałej potędze armii Federacji Rosyjskiej.

Kijów miał przecież zostać zajęty w ciągu maksymalnie kilku dni. Opór Ukraińców okazał się jednak zbyt silny. W dodatku – jak informuje Onet – kondycja rosyjskiego rolnictwa wisi na włosku. Natomiast rzekomi przyjaciele Putina… odmawiają wsparcia.

„Rosja desperacko potrzebuje poparcia Turcji i na różne sposoby próbuje je kupić. Jak się jednak okazuje — nieskutecznie. Rosyjskie rolnictwo jest na skraju zapaści i tylko preferencyjne warunki umowy zbożowej mogą je uratować. Tymczasem Erdogan, którego Putin tak bardzo pragnął mieć po swojej stronie, ignoruje żądania Kremla i dosadnie pokazuje, kto w tej „przyjaźni” rozdaje karty” – podaje portal.

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Co ukrywał Michał Szpak? „Ciekawe, jak się teraz czują jego fani”

Michał Szpak to niewątpliwie utalentowany wokalista, który już dawno temu przebojem wdarł się na polską scenę muzyczną. Drugie...

Ostatnie newsy