Bolesna porażka Putina. Cios z najmniej oczekiwanej strony

Niebywale trudna sytuacja Władimira Putina. Prezydent Rosji bez wątpienia nie spodziewał się takiej postawy – wydawać by się mogło – najbliższych sojuszników Federacji Rosyjskiej. Rzeczywistość bezlitośnie zweryfikowała jednak jego ogląd sytuacji.

Putin bez wątpienia publicznie tego nie przyzna, ale konflikt zbrojny z Ukrainą wyniszcza nie tylko rosyjską armię, ale i gospodarkę. Szczególnie mocno cierpi sektor rolniczy.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Dawida B. czekają ciężkie chwile. „To będzie gorsze, niż egzekucja”

Tutaj przywódca Federacji Rosyjskiej liczył na wymierną pomoc ze strony prezydenta Turcji – Recepa Tayyip Erdoğana. Ten jednak – ku zdziwieniu i ogromnemu rozczarowaniu Władimira Putina – nie ma zamiaru tańczyć tak, jak dyktator mu zagra.

Putin pod ścianą. Rosja może tego nie przetrwać

Latem minie półtora roku od rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Inicjator agresji na naszych wschodnich sąsiadów – Władimir Putin – przez lata prawdopodobnie zdołał uwierzyć we własną propagandę, mówiącą o niebywałej potędze armii Federacji Rosyjskiej.

Kijów miał przecież zostać zajęty w ciągu maksymalnie kilku dni. Opór Ukraińców okazał się jednak zbyt silny. W dodatku – jak informuje Onet – kondycja rosyjskiego rolnictwa wisi na włosku. Natomiast rzekomi przyjaciele Putina… odmawiają wsparcia.

„Rosja desperacko potrzebuje poparcia Turcji i na różne sposoby próbuje je kupić. Jak się jednak okazuje — nieskutecznie. Rosyjskie rolnictwo jest na skraju zapaści i tylko preferencyjne warunki umowy zbożowej mogą je uratować. Tymczasem Erdogan, którego Putin tak bardzo pragnął mieć po swojej stronie, ignoruje żądania Kremla i dosadnie pokazuje, kto w tej „przyjaźni” rozdaje karty” – podaje portal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły