Były reprezentant Polski bez klubu. Mączyński rozstaje się ze Śląskiem Wrocław w chłodnej atmosferze

POPULARNE DZIŚ

Śląsk Wrocław poinformował za pomocą oficjalnej strony internetowej klubu o rozwiązaniu kontraktu z Krzysztofem Mączyńskim za porozumieniem stron.

Mączyński grał w Śląsku od stycznia 2019 roku. Zdołał wystąpić przez ten czas w 99 spotkaniach. Wielokrotny reprezentant Polski do Wrocławia trafił z Legii.

Doświadczony pomocnik w czerwcu ubiegłego roku został zesłany do rezerw Śląska. Nowy trener zespołu Ivan Djurdjević nie widział Mączyńskiego w swoich planach, wobec czego szefowie klubu chcieli rozwiązać kontrakt z 35-letnim piłkarzem.

Mączyński początkowo ponoć zgodził się na to, by później zaprotestować. Za karę odesłano go do rezerw grających na co dzień w 2. lidze. W bieżącym sezonie zaliczył w nich zaledwie dwa mecze.

Chłodny komunikat

Śląsk wydał krótki komunikat w sprawie Mączyńskiego. Nie ma w nim wypowiedzi żadnej osoby decyzyjnej w klubie, jak i również komentarza samego zawodnika. Nietrudno się domyślić o jakości relacji panujących pomiędzy stronami.

Nie jest tajemnicą, że Śląskowi ciążył wysoki kontrakt Mączyńskiego. Teraz popularny „Mąką” ma kartę na ręku i w spokoju może czekać na oferty. Prasa pisała kiedyś, iż możliwy jest jego powrót do Krakowa, w którym reprezentował już barwy Wisły. Być może ochotę na uczestnika Euro 2016 będzie miała szalejąca na rynku transferowym Wieczysta Kraków.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x