Czarnek atakuje Radosława Sikorskiego i opozycję: To agentura

Czarnek wystąpił w poniedziałek na antenie TVP Info, gdzie dołączył do polityków przekonujących opinię publiczną, że Radosław Sikorski jest powiązany z władzami i służbami Federacji Rosyjskiej. Twierdzenie, jakoby eurodeputowany Platformy Obywatelskiej miał być na usługach Moskwy to kolejny element szeroko zakrojonej kampanii PiS wymierzonej w opozycję w Polsce.

W ubiegłym tygodniu po tym jak świat obiegły informacje o uszkodzeniu gazociągu Nord Stream, Radosław Sikorski zasugerował, że za zniszczenie odpowiadają Stany Zjednoczone. I choć na Zachodzie nikt nie ma wątpliwości co do tego, kto najwięcej zyskał na uszkodzeniu gazociągu, nad Wisłą wszelkie sugestie zaangażowania USA torpedowane są oskarżeniami o rusofilię lub w skrajnych przypadkach, powiązania ze służbami Kremla. Sam wpis Radosława Sikorskiego został bardzo szybko wykorzystany przez rosyjską propagandę.

Czarnek atakuje Radosława Sikorskiego

Sprawę skomentował we wtorek na antenie TVP Info minister edukacji Przemysław Czarnek.

– Nie bądźmy już delikatni. Po tym wpisie Sikorskiego, cytowanym przez Rosjan na radzie bezpieczeństwa ONZ, nie możemy być delikatni i musimy mówić to, co widzimy. Sikorski po prostu kompromituje Polskę. Dość ukrywania prawdy – powiedział minister edukacji.

Co więcej, Czarnek wprost nazwał Platformę Obywatelską „proniemiecką partią pracującą dla interesów Rosji”.

– Czegoś takiego nigdy nie było w historii Polski. Ambasador zbrodniczego państwa, które zagraża bezpieczeństwu całego świata, wykorzystuje tweet byłego ministra spraw zagranicznych, aktywnego polityka PO, plującego na Polskę w Parlamencie Europejskim, do tego, żeby uzasadniać racje Rosji i oskarżać Stany Zjednoczone i nas, a jednocześnie pan Zalewski z Polska 2050 Hołowni oskarża nas z mównicy, że to myśmy nie dopilnowali NS1 i NS2. Musimy mówić wprost. Ta agentura, te partie są po stronie kondominium niemiecko-rosyjskiego na ziemiach polskich – stwierdził.

Czarnek uważa również, że Sikorski powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

To nadaje się po prostu do tego, żeby ten człowiek poniósł wielkie konsekwencje również prawne – nawoływał.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx