Strona głównaBiznesDobrowolny ZUS w Polsce? Jest oficjalny postulat

Dobrowolny ZUS w Polsce? Jest oficjalny postulat

Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS. To instytucja-monopolista, która rokrocznie powstrzymuje przed założeniem własnej działalności gospodarczej dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy Polaków. Innych z kolei przez lata – świadomie, czy też nie – skazywała na pracę na „śmieciówkach”. Dobrowolny ZUS w Polsce? Brzmi jak z bajki? Może i tak, ale to naprawdę realny scenariusz. Słowem: idzie nowe!

Instytucję tę Sławomir Mentzen (lider Konfederacji) bez ogródek nazywa piramidą finansową, bardzo trudną do zlikwidowania. ZUS to staruszek, który jednak najmocniej doświadczył polskich przedsiębiorców tak na początku lat 90., jak i w czasach obecnych.

Co gorsza: nie można powiedzieć o nim nawet, że nie jest dobrowolny. On jest PRZYMUSOWY. Co gorsza, z roku na rok płacimy coraz więcej i więcej. Gdyby chociaż szła za tym poprawa kondycji naszej służby zdrowia… Cóż. Monopol, więc i po co się starać. 

Dobrowolny ZUS w Polsce. Wojciech Wasiakowski: tak chcemy żyć!

Wybory parlamentarne już za niespełna tydzień. 15 października 2023 r. Polacy udadzą się do lokali wyborczych, by wybrać swoich posłów i senatorów. Tradycyjnie w sondażach przoduje PiS, tuż za nim główna frakcja opozycyjna – Koalicja Obywatelska. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Są jednak ludzie, którzy także – wskazują na to wszelkie znaki na niebie i ziemi – znajdą się Sejmie przyszłej kadencji. Ludzie z nowego rozdania, z nowym spojrzeniem. Bez wątpienia zobaczymy na Wiejskiej przedstawicieli Konfederacji. Jednym z kandydatów na parlamentarzystę jest Wojciech Wasiakowski z województwa pomorskiego. – Tak chcemy żyć! – mówi wolnościowiec, przedstawiając kolejne swe postulaty. Ponadto wyjaśnia, dlaczego składki ZUS, a przede wszystkim WYBÓR ubezpieczyciela, powinien stanowić suwerenną decyzję obywatela. 

– Konfederacja daje szanse polskim przedsiębiorcom. My chcemy się rozwijać! Dobrowolny ZUS? Wojciech Wasiakowski to gwarantuje – mówi w jednym ze swoich internetowych klipów polityk Konfederacji:

Wasiakowski Mentzen Konfederacja wybory 2023

– Jeżeli masz już dosyć kłótni. Jeżeli chciałbyś, żeby w Polsce w końcu coś się zmieniło, zagłosuj na mnie. Wojciech Wasiakowski. 4. miejsce na liście Konfederacji – kwituje swój klip Wojciech Wasiakowski. „15 października liczę na wasze głosy! Kandydat numer 4 na liście Konfederacji, Okręg Gdyńsko-Słupski!” – przypomina potencjalnym wyborcom polityk.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy