Doping u brytyjskiego biegacza. Jego sztafeta straci medal z Tokio?

Biegacz Chijindu Ujah został przyłapany na dopingu. 27-latek był członkiem sztafety 4×100 m, która na igrzyskach w Tokio zdobyła srebrny medal. Teraz najprawdopodobniej Brytyjczycy będą musieli zwrócić swoje krążki.

Oprócz Ujaha, sztafetę brytyjską tworzyli Nethaneel Mitchell-Blake, Richard Kilty i Zharnel Hughes. Biegacze zajęli w finale olimpijskim drugie miejsce, ustępując tylko Włochom. Za ich plecami znaleźli się Kanadyjczycy i Chińczycy.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Wszystko wskazuje na to, że Brytyjczycy stracą srebro, a Kanada i Chiny przesuną się o jedno miejsce. Przepisy MKOl są w tej kwestii bardzo surowe. Jeśli jeden członek sztafety zostanie złapany na dopingu, wtedy cała drużyna będzie zdyskwalifikowana.

Ujah to czwarty lekkoatleta z Tokio, u którego wykryto niedozwolone substancje w organizmie. Wcześniej zawieszono biegacza na 1500 m Sadika Mikhou, kulomiota Benika Abramyana i sprintera Otieno Odhiambo.

W przypadku Ujaha przebadano już dwie próbki, które potwierdziły stosowanie niedozwolonych środków. Oprócz utraty medalu, biegacz musi liczyć się także z dyskwalifikacją. Nie wiadomo jeszcze jak długa będzie jego kara.

Najnowsze artykuły