Efekt Euro 2020. Polska zanotowała duży spadek w rankingu FIFA

W najnowszym oficjalnym rankingu FIFA reprezentacja Polski spadła z 21. na 27. miejsce. Liderem wciąż pozostaje Belgia, a na drugie miejsce wskoczyła Brazylia, która wyprzedziła Francję.

Jest to pierwszy ranking FIFA opublikowany od końca maja, a więc przed trzema turniejami kontynentalnymi. W międzyczasie odbyły się Euro 2020, Copa America oraz Złoty Puchar CONCACAF.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Wszystkie te wydarzenia miały wpływ na przetasowania w światowym rankingu reprezentacji. Najwięcej stracili ci, którym słabo poszło podczas turniejów, czyli m.in. Polska.

Ostatnie miejsce w grupie i zaledwie jeden remis z Hiszpanią nie pomógł reprezentacji prowadzonej przez Paulo Sousę. Biało-Czerwoni zanotowali wyraźny spadek na 27. pozycję. To o sześć miejsc gorzej niż w majowym rankingu.

Swoje prowadzenie utrzymała dalej Belgia, która co prawda również nie uzyskała zadowalającego jej rezultatu na Euro 2020, ale miała przewagę w rankingu nad Francją, która również odpadła w fazie pucharowej. Na drugie miejsce przesunęła się Brazylia, finalista Copa America.

Zyskali też zwycięzcy poszczególnych turniejów. Włochy awansowały na 5. miejsce z 7., Argentyna przesunęła się z 8. na 6. pozycję, a Stany Zjednoczone zanotowały skok na 10. miejsce z 20.

Najnowsze artykuły