Hubert Hurkacz odważnie zapowiada: „Do Tokio jadę po medal!”

Hubert Hurkacz udzielił wywiadu Sportowym Faktom przed sobotnim wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. Wrocławianin po znakomitym występie w Wimbledonie jedzie do Japonii z jasnym celem.

– Dzisiaj mam już do tego dystans, minęło kilka dni, ochłonąłem. Gdy jednak jesteś na Wimbledonie, jesteś bardziej rozemocjonowany. Starasz się opanować myśli, skupiać na zadaniach, regeneracji – powiedział Hurkacz o zakończonym niedawno Wimbledonie.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Na kortach w Londynie polski tenisista osiągnął najlepszy wynik w karierze i zakończył zmagania na fazie półfinałów. Po drodze pokonał w trzech setach legendarnego Szwajcara Rogera Federrera.

– Po meczu zamieniliśmy z Rogerem raptem kilka słów. Nigdy nie jest tak, że przeciwnicy ze sobą o meczu rozmawiają, bo przeważnie ta strona, której się nie powiodło, przez kilka godzin jest w kiepskim nastroju do rozmowy. Przynajmniej ze mną tak jest – przyznał Hurkacz.

W wywiadzie z Pawłem Kapustą 24-latek opowiedział o swoich oczekiwaniach związanych z występem na Igrzyskach Olimpijskich. Trzeba przyznać, że 11. tenisista świata ma ambitne cele.

– Do Tokio lecę w sobotę. O wzięciu udziału w igrzyskach marzyłem od zawsze, cieszę się więc niezwykle. A cel jest jasny: gdy lecisz na taki turniej, myślisz o medalu. I ja do Tokio lecę po medal – powiedział Hurkacz – No przecież nie powiem, że lecę tam po to, żeby wygrać dwa mecze i wrócić. Sama obecność tam to będzie dla mnie na pewno wielkie przeżycie, ale nie tylko po to się tam wybieram. Lecę po medal!

Turniej tenisowy na Igrzyskach Olimpijskich rozpocznie się 24 lipca. Finał singla mężczyzn jest zaplanowany na 1 sierpnia.

Najnowsze artykuły