Jack Grealish odpowiada Royowi Keane’owi: Chciałem strzelać rzut karny!

Pomocnik reprezentacji Anglii Jack Grealish nie puścił mimo uszu komentarzy Roya Keane’a, który skrytykował niektórych zawodników, że nie podeszli do piłki w serii rzutów karnych we wczorajszym finale Euro 2020.

Reprezentacja Anglii przegrała wczoraj w konkursie jedenastek z Włochami i nie zdobyła mistrzostwa Europy. Na Wyspach spłynęła fala krytyki na Garetha Southgate’a za to, jakich zawodników desygnował do wykonywania rzutów karnych. Selekcjoner wprowadził pod koniec dogrywki Marcusa Rashforda i Jadona Sancho, którzy zmarnowali swoje próby. Z jedenastu metrów nie trafił także 19-letni Bukayo Saka.

Eksperci telewizyjni w Anglii zwrócili uwagę nie tylko na błędy Southgate’a, ale zarzucili także kilku piłkarzom, że nie chcieli wziąć na swoje barki odpowiedzialności.

– Jeśli jest się Jackiem Grealishem lub Raheemem Sterlingiem, nie można pozwolić, by rzut karny najpierw wykonywał młody dzieciak. Saka nie ma jeszcze doświadczenia, a Sterling wygrywał już trofea, to on powinien strzelać pierwszy – powiedział Roy Keane.

Na te słowa zareagował Grealish, który napisał na Twitterze: „Powiedziałem, że chcę strzelać karnego! Trener podejmował wiele znakomitych decyzji podczas turnieju, w finale także! Nie zignoruję tego, że niektórzy ludzie mówią, że nie chciałem podejść do piłki”.

Serię rzutów karnych skomentował także sam selekcjoner Anglików Gareth Southgate, który stwierdził, że wybierał wykonawców na podstawie tego, jak prezentowali się oni na treningach.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...