Strona głównaSportEuro 2020Jack Grealish odpowiada Royowi Keane'owi: Chciałem strzelać rzut karny!

Jack Grealish odpowiada Royowi Keane’owi: Chciałem strzelać rzut karny!

Pomocnik reprezentacji Anglii Jack Grealish nie puścił mimo uszu komentarzy Roya Keane’a, który skrytykował niektórych zawodników, że nie podeszli do piłki w serii rzutów karnych we wczorajszym finale Euro 2020.

Reprezentacja Anglii przegrała wczoraj w konkursie jedenastek z Włochami i nie zdobyła mistrzostwa Europy. Na Wyspach spłynęła fala krytyki na Garetha Southgate’a za to, jakich zawodników desygnował do wykonywania rzutów karnych. Selekcjoner wprowadził pod koniec dogrywki Marcusa Rashforda i Jadona Sancho, którzy zmarnowali swoje próby. Z jedenastu metrów nie trafił także 19-letni Bukayo Saka.

Eksperci telewizyjni w Anglii zwrócili uwagę nie tylko na błędy Southgate’a, ale zarzucili także kilku piłkarzom, że nie chcieli wziąć na swoje barki odpowiedzialności.

– Jeśli jest się Jackiem Grealishem lub Raheemem Sterlingiem, nie można pozwolić, by rzut karny najpierw wykonywał młody dzieciak. Saka nie ma jeszcze doświadczenia, a Sterling wygrywał już trofea, to on powinien strzelać pierwszy – powiedział Roy Keane.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Na te słowa zareagował Grealish, który napisał na Twitterze: „Powiedziałem, że chcę strzelać karnego! Trener podejmował wiele znakomitych decyzji podczas turnieju, w finale także! Nie zignoruję tego, że niektórzy ludzie mówią, że nie chciałem podejść do piłki”.

Serię rzutów karnych skomentował także sam selekcjoner Anglików Gareth Southgate, który stwierdził, że wybierał wykonawców na podstawie tego, jak prezentowali się oni na treningach.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy