Jack Grealish odpowiada Royowi Keane’owi: Chciałem strzelać rzut karny!

Pomocnik reprezentacji Anglii Jack Grealish nie puścił mimo uszu komentarzy Roya Keane’a, który skrytykował niektórych zawodników, że nie podeszli do piłki w serii rzutów karnych we wczorajszym finale Euro 2020.

Reprezentacja Anglii przegrała wczoraj w konkursie jedenastek z Włochami i nie zdobyła mistrzostwa Europy. Na Wyspach spłynęła fala krytyki na Garetha Southgate’a za to, jakich zawodników desygnował do wykonywania rzutów karnych. Selekcjoner wprowadził pod koniec dogrywki Marcusa Rashforda i Jadona Sancho, którzy zmarnowali swoje próby. Z jedenastu metrów nie trafił także 19-letni Bukayo Saka.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Eksperci telewizyjni w Anglii zwrócili uwagę nie tylko na błędy Southgate’a, ale zarzucili także kilku piłkarzom, że nie chcieli wziąć na swoje barki odpowiedzialności.

– Jeśli jest się Jackiem Grealishem lub Raheemem Sterlingiem, nie można pozwolić, by rzut karny najpierw wykonywał młody dzieciak. Saka nie ma jeszcze doświadczenia, a Sterling wygrywał już trofea, to on powinien strzelać pierwszy – powiedział Roy Keane.

Na te słowa zareagował Grealish, który napisał na Twitterze: „Powiedziałem, że chcę strzelać karnego! Trener podejmował wiele znakomitych decyzji podczas turnieju, w finale także! Nie zignoruję tego, że niektórzy ludzie mówią, że nie chciałem podejść do piłki”.

Serię rzutów karnych skomentował także sam selekcjoner Anglików Gareth Southgate, który stwierdził, że wybierał wykonawców na podstawie tego, jak prezentowali się oni na treningach.

Najnowsze artykuły