Janusz Korwin-Mikke grzmiał na mównicy sejmowej: Wam się wydaje, że cokolwiek robicie. Robicie tylko chaos [+WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke wziął udział w posiedzeniu Sejmu i podjął się wytłumaczenia, na czym tak naprawdę polega działanie rządu na płaszczyźnie kryzysu energetycznego. Polska ma zdaniem posła sama „zakładać sobie pętlę na szyję”.

– Nie jest winien Covid ani wojna, tylko winne jest własne nasze państwo, czyli głównie Unia Europejska – twierdził z mównicy poseł Konfederacji.

Janusz Korwin-Mikke na mównicy sejmowej

– Robicie tylko i wyłącznie chaos na tym rynku (energii – dop. red.). Postaram się tak prosto powiedzieć: Gdyby ludzie jedli wyłącznie masło, a używali prądu wyłącznie do żarówek i gdybyście nałożyli podatek od firm robiących masło, żeby dać dotacje dla gospodarstw indywidualnych, to firmy robiące masło podniosłyby ceny masła i ludzie by w cenie masła dopłacili dokładnie tyle, ile dostali dotacji. Wam się wydaje, że cokolwiek robicie. To jest sprawa skomplikowana, bo tu wchodzą tysiące podmiotów, ale to niczego nie zmienia – zarzucał grupie trzymającej władzę.

– Przepisy Unii Europejskiej to powodują, bo najtańsza energia jest z węgla. Obkładają węgiel podatkami. Gdyby nie to, to byśmy mieli, polskie kopalnie. One spokojnie by nam wystarczyły, plus woda itd. Wiatraki są oczywiście droższą formą produkcji. One są tańsze tylko dlatego, że węgiel jest obkładany specjalnymi podatkami i winna jest głównie Unia Europejska. I trzeba tutaj, panie Kowalski, po prostu wyjść z Unii Europejskiej i koniec. I przestać płacić ten haracz – zwrócił się do nowego wiceministra rolnictwa z ramienia ziobrystów.

– I po trzecie, jeżeli mówimy o Rosji i o wojnie: na ogół jest tak, jak dwa państwa walczą ze sobą, to sąsiedzi zarabiają na tym, a my do tego – nie wiem dlaczego – dopłacamy. Ale proszę państwa, wyobraźmy sobie, że Gazprom postanowił, że nie będzie nam sprzedawał ropy i gazu. To byłaby sankcja przeciwko Polsce, nie? Jeżeli myśmy postanowili, że nie będziemy kupowali gazu i ropy od Rosji, to myśmy sami na siebie nałożyli tę sankcję. Rosja w ogóle nie musi na nas żadnych sankcji nakładać – myśmy je na siebie nałożyli. My, sami – wskazywał Janusz Korwin-Mikke.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx