Janusz Korwin-Mikke: program Unii Europejskiej to w 80% program III Rzeszy

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Janusz Korwin-Mikke w wymowny sposób odniósł się do wpisu Tomasza Lisa. Lider Konfederacji stwierdził, że to nie prawicę powinno się dziś nazywać faszystami. Dodał, że 80 procent programu Unii Europejskiej jest zbieżne z programem III Rzeszy. 

Wielu poglądy i opinie Janusza Korwin-Mikkego uznaje za kontrowersyjne. On sam pod żadnym pozorem tak jednak nie sądzi. I od lat jak mantrę powtarza to samo. Jego stosunek do Unii Europejskiej się nie zmienia. Ewentualnie wzrastać może pogarda polityka Konfederacji dla tego politycznego tworu. 

Korwin-Mikke: program Unii Europejskiej to w 80 procentach program III Rzeszy

Tomasz Lis opublikował swój felieton pt. „O Ziemkiewiczu, faszystach i wolności słowa”. Ukazał się on na stronach „Newsweeka” i dotyczył m.in. niedawnego niewpuszczenia do Wielkiej Brytanii polskiego konserwatywnego dziennikarza – Rafała Ziemkiewicza. Lis podlinkował publikację na Twitterze. 

Tomasz Lis obecny na proteście na Placu Zamkowym. Do zdjęcia dodał wymowny opis

Na jego opinię zareagował Janusz Korwin-Mikke. Stanął w obronie wspomnianego Ziemkiewicza i nadmienił, kto – jego zdaniem – zasługuje dziś na miano faszystów.

– Nad Europą rozpościera się Noc Faszyzmu. Zakłamanego – np. bojówki faszystów nazywają się „AntiFa” Program Unii Europejskiej to w 80% program III Rzeszy. Na szczęście Polska jeszcze się broni – i u nas panuje wolność słowa. Dopóty tacy faszyści, jak pan Lis, nie dojdą do władzy – napisał Korwin-Mikke. 

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...