Strona głównaOpinieJanusz Korwin-Mikke: program Unii Europejskiej to w 80% program III Rzeszy

Janusz Korwin-Mikke: program Unii Europejskiej to w 80% program III Rzeszy

Janusz Korwin-Mikke w wymowny sposób odniósł się do wpisu Tomasza Lisa. Lider Konfederacji stwierdził, że to nie prawicę powinno się dziś nazywać faszystami. Dodał, że 80 procent programu Unii Europejskiej jest zbieżne z programem III Rzeszy. 

Wielu poglądy i opinie Janusza Korwin-Mikkego uznaje za kontrowersyjne. On sam pod żadnym pozorem tak jednak nie sądzi. I od lat jak mantrę powtarza to samo. Jego stosunek do Unii Europejskiej się nie zmienia. Ewentualnie wzrastać może pogarda polityka Konfederacji dla tego politycznego tworu. 

Korwin-Mikke: program Unii Europejskiej to w 80 procentach program III Rzeszy

Tomasz Lis opublikował swój felieton pt. „O Ziemkiewiczu, faszystach i wolności słowa”. Ukazał się on na stronach „Newsweeka” i dotyczył m.in. niedawnego niewpuszczenia do Wielkiej Brytanii polskiego konserwatywnego dziennikarza – Rafała Ziemkiewicza. Lis podlinkował publikację na Twitterze. 

[irp posts=”4523″ name=”Tomasz Lis obecny na proteście na Placu Zamkowym. Do zdjęcia dodał wymowny opis”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Na jego opinię zareagował Janusz Korwin-Mikke. Stanął w obronie wspomnianego Ziemkiewicza i nadmienił, kto – jego zdaniem – zasługuje dziś na miano faszystów.

– Nad Europą rozpościera się Noc Faszyzmu. Zakłamanego – np. bojówki faszystów nazywają się „AntiFa” Program Unii Europejskiej to w 80% program III Rzeszy. Na szczęście Polska jeszcze się broni – i u nas panuje wolność słowa. Dopóty tacy faszyści, jak pan Lis, nie dojdą do władzy – napisał Korwin-Mikke. 

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy