Już dziś rusza Tour de Pologne!

Dziś rozpoczyna się 78. edycja Tour de Pologne. Pierwszy etap rozpocznie się o 13:10 w Lublinie, a zakończy w Chełmie. Trasa będzie liczyć 216 kilometrów.

Dopiero co zakończyły się zmagania na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a na polskich drogach rusza wyścig Tour de Pologne. Jednym z głównych faworytów do zwycięstwa jest nasz kolarz Michał Kwiatkowski.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

To właśnie Kwiatkowski jako ostatni z Polaków triumfował w tym wyścigu w 2018 roku. Kolarz uczestniczył w ostatnim czasie we wspomnianych igrzyskach olimpijskich, gdzie przez długi czas wyścigu walczył o medal, ale w ostatniej fazie stracił siły i ostatecznie dotarł do mety na 11. miejscu.

W ekipie Kwiatkowskiego w tym roku pojadą oprócz niego zwycięzca ubiegłorocznego Giro d’Italia Tao Geoghegan Hart, Michał Gołaś oraz Włoch Gianni Moscon. Ekipa INEOS-Grenadiers wydaje się być najsilniej obsadzoną podczas tego wyścigu.

To 78. edycja wyścigu, który pierwszy raz odbył się w 1928 roku. Od wielu lat dyrektorem generalnym zawodów jest były kolarz Czesław Lang, który w tym roku nieco zmodyfikował trasę, która stała się nieco łagodniejsza.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne liczy sobie siedem etapów. Kolarze pokonają w sumie 1140 kilometrów, a zmagania zakończą się tradycyjnie w Krakowie.

Najnowsze artykuły