Strona głównaCiekawostkiKaczyński "przespał stan wojenny"? Oto, jak było naprawdę

Kaczyński „przespał stan wojenny”? Oto, jak było naprawdę

Czy Jarosław Kaczyński przespał stan wojenny? Czy pozostawał bierny, gdy jego koleżanki i koledzy z demokratycznej opozycji walczyli z PRL-owskim reżimem? Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany – prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na jednej z niedawnych konferencji prasowych lider partii rządzącej został zapytany, dlaczego „toleruje takie draństwa w swojej partii”. Zadał je oczywiście dziennikarz niekoniecznie przychylny obecnej władzy.

Wtem Jarosław Kaczyński odparł, że nie do końca rozumie, o jakie draństwa chodzi. Takie ogólnikowe zarzuty prezes Kaczyński porównał do innych przytyków, jakie kierują w jego stronę politycy i zwolennicy przeciwnych frakcji. Miał na myśli np. wyżej wskazane posądzanie o brak zaangażowania w walkę o demokratyczną Polskę.

– Ja od ponad 30 lat, odkąd powstało Porozumienie Centrum. […] Przez te lata dowiedziałem się, że jestem faszystą. Dowiedziałem się, że jestem człowiekiem podłym, że wziąłem się znikąd. A przecież byłem członkiem władz podziemnych „Solidarności”. A mój brat był pierwszym zastępcą Wałęsy – wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Tymi konkretnymi słowami prezes Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie sprowadził na ziemię wielu młodych, przeciwnych rządowi ludzi, którzy wymienione wyżej mity powielali. Często nieświadomi faktu, iż powtarzają nieprawdę.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

https://www.youtube.com/shorts/2NaZh705Djc

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy