Kobieta zastąpi Andrzeja Dudę? Onet ujawnia zaskakujące plany Kaczyńskiego

Prezes Jarosław Kaczyński już o dłuższego czasu zastanawiał się, kto będzie następcą Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent dwukrotnie wygrał wybory. Natomiast na te, które czekają nas za 2 lata, PiS musi nominować innego kandydata.

Duda nie zawiódł partyjnych kolegów, ani sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. W walce o swoją 1. kadencję wyraźnie pokonał faworyzowanego Bronisława Komorowskiego. Natomiast przed dwoma laty wybił prezydenturę z głowy Rafałowi Trzaskowskiemu. Jak jednak wiadomo, o trzecią kadencję ubiegać się nie może.

Onet: PiS ma już następcę Andrzeja Dudy

Dziennikarzom Onetu udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że decyzja na Nowogrodzkiej już zapadła. Nie Patryk Jaki, nie Małgorzata Wassermann, a… Beata Szydło. Swoje doniesienia autorzy publikacji popierają wypowiedzią jednego z małopolskich działaczy PiS.

Jak czytamy „w połowie roku Kaczyński powierzył Beacie Szydło opiekę nad Małopolską”. Onet podaje, że była premier ma podjąć się zadania łagodzenia sporów wewnątrz frakcji rządzącej.

– Przybrała rolę coacha. Na kolejnych spotkaniach powtarza, że jest po to, by pomóc. Stara się wyłapywać wewnętrzne tarcia – mówi Onetowi jeden z małopolskich działaczy PiS

W tekście zauważono ponadto, że premier Szydło jest lojalna wobec Jarosława Kaczyńskiego mimo – jak to określono – „upokorzeń, jakich z jego strony doznała”.

0
Skomentuj ten artykułx