Kto zatruł Odrę? Rząd nie ma już wątpliwości

Kto zatruł Odrę? Rząd nie ma już wątpliwości co do tego, w jaki sposób doszło do zanieczyszczenia rzeki dzielącej Polskę i Niemcy. Głos w tej sprawie zabrał wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wszyscy zastanawiają się, kto zanieczyścił rzekę Odrę. Informowaliśmy już, że polskie służby są bardzo zdeterminowane i już dziś rano ogłoszono, że policja wyznaczyła nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych za wskazanie sprawcy skażenia

Tusk zwrócił się do premiera. Morawiecki zażenowany słowami lidera PO

Kto zatruł Odrę? MSWiA nie ma wątpliwości, kto zanieczyścił rzekę

Rząd chce przede wszystkim – co wskazał premier Mateusz Morawiecki – zminimalizować negatywne skutki zanieczyszczenia Odry. Oprócz wyznaczenia nagrody w wysokości miliona złotych za wskazanie tego, który doprowadził do katastrofy ekologicznej, polskie władze mobilizują wszystkie służby do usunięcia jej skutków. Koncentrując się jednocześnie na przywróceniu pierwotnego stanu rzeki.

Media: zabraknie pieniędzy na 14. emerytury? ZUS ma problem, którego nie przewidział

Kto zanieczyścił Odrę? Wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik, zdaje się mieć coraz mniejsze wątpliwości. Bynajmniej nie był to przypadek. „Najprawdopodobniej to człowiek jest przyczyną tego zjawiska” – potwierdził wiceminister

Kwestią do ustalenia pozostaje oczywiście tożsamość tego człowieka. Zarówno władze państwa, jak i służby oraz opinia publiczna, bez wątpienia zechciałyby również poznać motywacje sprawcy lub sprawców. Jeżeli uda się ich zidentyfikować, czekają ich bardzo poważne konsekwencje. Najprawdopodobniej staną przed międzynarodowym trybunałem. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx