Strona głównaInne publikacjeMagda Linette odpadła z turnieju w Ostrawie. Nie będzie polskiego pojedynku

Magda Linette odpadła z turnieju w Ostrawie. Nie będzie polskiego pojedynku

Magda Linette nie dała rady pokonać rozstawionej z numerem 7. Jelenie Rybakinie i odpadła z turnieju WTA w Ostrawie. Na zwyciężczynię tego pojedynku czekała Iga Świątek.

Iga Świątek wygrała wczoraj swój mecz 2. rundy turnieju w Ostrawie, pokonując 6:4, 6:4 Kazaszkę Julię Puticewę. W ćwierćfinale rozstawiona z numerem 1. Polka miała zmierzyć się z lepszą z meczu Magda Linette – Jelena Rybakina.

Był to zatem drugi polsko-kazachski pojedynek na kortach w Ostrawie. Linette miała jednak znacznie trudniejsze zadanie niż Świątek, ponieważ jej rywalka była rozstawiona z numerem 7.

Od początku spotkanie było bardzo zacięte, ale widać było większe umiejętności Kazaszki. Linette nie wykorzystywała swoich szans i zmarnowała dwa break pointy w pierwszym secie, ostatecznie go przegrywając.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

W drugim secie Polka wyglądała lepiej od swojej rywalki, popełniała też mniej błędów. Udało jej się przełamać Rybakinę i zdołała doprowadzić do remisu w meczu, kończąc seta dwoma asami serwisowymi.

W trzecim secie Rybakina nie dała szans Linette. Polka przegrała tę partię 1:6 i odpadła z turnieju w Ostrawie. Kazaszka zmierzy się za to w ćwierćfinale z Igą Świątek, która jest faworytką do ostatecznego triumfu.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy