mBank ostrzega: jeśli to zrobisz, nie odzyskasz już pieniędzy

Wszystkich swoich klientów mBank poinformował właśnie o przełomowych zmianach. Dotyczą one głównie przelewów, także tych błyskawicznych. Ważna informacja jest taka, że od teraz po dokonaniu niektórych operacji, pieniędzy nie będzie dało się już odzyskać. Konkrety przedstawiamy poniżej.

mBank znajduje się w absolutnej czołówce na rynku bankowości detalicznej w naszym kraju. Pewnym krokiem zmierza do celu, jakim jest prowadzenie okrągłych 5 milionów rachunków osobistych. Za absolutnym hegemonem, jakim jest PKO BP, są pod tym względem naprawdę wysoko.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Przez wiele lat bank ten charakteryzowała jedna, dość znacząca niedogodność. Mianowicie gdy dokonywaliśmy „zwykłego” przelewu drogą elektroniczną (aplikacja lub serwis transakcyjny), jego potwierdzenie mogliśmy pobrać dopiero po jakimś czasie. Klienci nierzadko na to narzekali

Ważne zmiany wprowadzone przez mBank. Pieniądze nie wrócą, gdy się pomylisz

Oczekiwanie na upragniony PDF trwać mogło nawet do kilku godzin. Do momentu, w którym bank zaksięgował nasze zlecenie. Było to dość niewygodne – zwłaszcza gdy odbiorca oczekiwał od nas szybkiego przesłania potwierdzenia przelewu.  

Teraz opisywany problem znika. Pojawia się natomiast kolejny, przez co musimy być szczególnie ostrożni. Mianowicie: nie będziemy musieli wysyłać już przelewu ekspresowego, by móc od razu wygenerować potwierdzenie. Wystarczy zwykły. Wtedy natomiast – na przykład w przypadku pomyłki lub sytuacji, w której zorientowaliśmy się że właśnie przesłaliśmy pieniądze oszustowi – nie będzie już możliwości cofnięcia przelewu. 

Tak zmiany opisuje bank:

  • Wkrótce potwierdzenie przelewu w złotówkach, którego nie realizujemy natychmiast, tylko w ramach sesji wychodzących, pobierzesz od razu, gdy zlecisz przelew. Gdy to zrobisz – nie zmienisz, ani nie odwołasz przelewu. O tym, kiedy udostępnimy tę usługę, dowiesz się z naszej strony internetowej.
  • Od 26 września 2023 r. przelew na telefon zlecisz tylko do odbiorcy, który korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK. 

POPULARNE DZIŚ: Pilny komunikat ZUS w sprawie 14. emerytury. Wiadomo, w jakie dni będą wypłaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły