Strona głównaBiznesmBank ostrzega: jeśli to zrobisz, nie odzyskasz już pieniędzy

mBank ostrzega: jeśli to zrobisz, nie odzyskasz już pieniędzy

Wszystkich swoich klientów mBank poinformował właśnie o przełomowych zmianach. Dotyczą one głównie przelewów, także tych błyskawicznych. Ważna informacja jest taka, że od teraz po dokonaniu niektórych operacji, pieniędzy nie będzie dało się już odzyskać. Konkrety przedstawiamy poniżej.

mBank znajduje się w absolutnej czołówce na rynku bankowości detalicznej w naszym kraju. Pewnym krokiem zmierza do celu, jakim jest prowadzenie okrągłych 5 milionów rachunków osobistych. Za absolutnym hegemonem, jakim jest PKO BP, są pod tym względem naprawdę wysoko.

Przez wiele lat bank ten charakteryzowała jedna, dość znacząca niedogodność. Mianowicie gdy dokonywaliśmy „zwykłego” przelewu drogą elektroniczną (aplikacja lub serwis transakcyjny), jego potwierdzenie mogliśmy pobrać dopiero po jakimś czasie. Klienci nierzadko na to narzekali

Ważne zmiany wprowadzone przez mBank. Pieniądze nie wrócą, gdy się pomylisz

Oczekiwanie na upragniony PDF trwać mogło nawet do kilku godzin. Do momentu, w którym bank zaksięgował nasze zlecenie. Było to dość niewygodne – zwłaszcza gdy odbiorca oczekiwał od nas szybkiego przesłania potwierdzenia przelewu.  

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Teraz opisywany problem znika. Pojawia się natomiast kolejny, przez co musimy być szczególnie ostrożni. Mianowicie: nie będziemy musieli wysyłać już przelewu ekspresowego, by móc od razu wygenerować potwierdzenie. Wystarczy zwykły. Wtedy natomiast – na przykład w przypadku pomyłki lub sytuacji, w której zorientowaliśmy się że właśnie przesłaliśmy pieniądze oszustowi – nie będzie już możliwości cofnięcia przelewu. 

Tak zmiany opisuje bank:

  • Wkrótce potwierdzenie przelewu w złotówkach, którego nie realizujemy natychmiast, tylko w ramach sesji wychodzących, pobierzesz od razu, gdy zlecisz przelew. Gdy to zrobisz – nie zmienisz, ani nie odwołasz przelewu. O tym, kiedy udostępnimy tę usługę, dowiesz się z naszej strony internetowej.
  • Od 26 września 2023 r. przelew na telefon zlecisz tylko do odbiorcy, który korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK. 

POPULARNE DZIŚ: Pilny komunikat ZUS w sprawie 14. emerytury. Wiadomo, w jakie dni będą wypłaty

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy