Michniewicz niczym Janas? Mecz otwarcia bez czołowego napastnika reprezentacji!

Reprezentacja Polski rozpocznie mundial już 22 listopada. To właśnie wtedy biało-czerwoni zmierzą się z Meksykiem – bardzo niewygodnym rywalem ze strefy CONCACAF. Czesław Michniewicz rozważać ma – dla wielu zdumiewającą – decyzję personalną.

Na dziś przewidywanie wyniku meczu z Meksykiem to wróżenie z fusów. Póki co niewiele wskazuje, byśmy mogli ograć głodnych sukcesów Latynosów. Wszyscy wiemy przecież jednak, że reprezentacja Polski najlepiej wypada wtedy, gdy absolutnie nikt już w nią nie wierzy.

Selekcjoner naszej kadry narodowej – niczym Paweł Janas przed 16 laty – chce najwyraźniej „wstrząsnąć zespołem” tuż przed mistrzowskim turniejem. Jego plan ma wynikać z najnowszej wypowiedzi Roberta Lewandowskiego – gwiazdy FC Barcelony i kapitana reprezentacji Polski.

Zaskakujący partner dla „Lewego”. Michniewicz namiesza w składzie reprezentacji?

Selekcjoner tuż po meczu z Walią w Cardiff (Polska wygrała 1-0) miał mocno pochylić się nad opinią Roberta Lewandowskiego. Napastnik Barcelony stwierdził bowiem, że doskonale współpracuje mu się w ataku z Karolem Świderskim – obecnie zawodnikiem Charlotte FC (amerykańska MLS).

Natomiast współpraca z Arkadiuszem Milikiem „Lewemu” nie wychodzi od dawna. Bez formy jest również Krzysztof Piątek, który w ostatnich latach głównie szuka klubu dla siebie i zbiera „bardzo średnie” noty. Z informacji, jakie udało się uzyskać dziennikarzom Kanału Sportowego, w meczu otwarcia MŚ w Katarze, w parze z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie ma wyjść… właśnie Karol Świderski. Jeszcze 2 lata temu pewniakiem na to miejsce byłby Milik (o ile byłby zdrowy) lub Krzysztof Piątek.

Natomiast nasze niedawne gwiazdy, w których upatrywaliśmy następców Roberta najprawdopodobniej zasiądą tylko na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że to właśnie Lewandowski posłał bajeczne podanie do Świderskiego w niedzielnym meczu z Walią, które „Świder” z zimną krwią zamienił na zwycięską bramkę. Czyżbyśmy znali już parę napastników na mecz inauguracyjny?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx