Miss Universe 2023. Strój narodowy reprezentantki Rosji budzi kontrowersje

Tegoroczny finał Miss Universe już za nami. Pierwsze miejsce należy do reprezentantki Stanów Zjednoczonych, R’Bonney Gabriel. Jednak internauci zwrócili większą uwagę na rosyjską Miss, a dokładnie rozchodzi się o jej strój narodowy.

W tę niedzielę odbył się 71 finał Miss Universe. W Nowym Orleanie w Stanach Zjednoczonych koronę zdobyła 28-letnia R’Bonney Gabriel, reprezentantka Stanów Zjednoczonych. Drugie i trzecie miejsce należy do Amandy Dudamel, która reprezentowała Wenezuelę i do Andrein Martinez z Dominikany.

Miss Universe 2023. Imperialny strój rosyjskiej kandydatki

Naszej reprezentantce, Aleksandrze Klepaczce nie udało się zakwalifikować do finałowej szesnastki. Duże kontrowersje w tegorocznych wyborach Miss Universe wzbudziła kandydatka Rosji, Anna Linnikowa. Widzowie byli zaskoczeni, że w ogóle pojawiła się ona na konkursie.

Organizatorzy wydarzenia znaleźli się w ogniu krytyki. Sam fakt występu reprezentantki Rosji, po napaści Rosji na Ukrainę wzbudził wiele negatywnych emocji. Oliwy do ognia dolał strój narodowy Anny Linnikowej.

Miss Rosji zaprezentowała swój strój narodowy, który przywodzi na myśl rosyjski imperializm. Rosjanka wystąpiła w burgundowym płaszczu, jej suknia była bogato zdobiona kamieniami, a na jej głowie znajdowała się korona.

Internauci szybko zareagowali. Samo pojawienie się reprezentantki Rosji na wydarzeniu było mocno komentowane. Strój narodowy Rosjanki, nawiązujący do rosyjskiego imperializmu dolał tylko oliwy do tego już silnie płonącego ognia krytyki. Niektórzy nazwali nawet Annę Linnikową „Miss ludobójstwa”.

Miss Universe 2023. Imperialny strój rosyjskiej kandydatki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx