Strona głównaSportPiłka nożnaOficjalnie: Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!

Oficjalnie: Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!

Zgodnie z przewidywaniami, Cezary Kulesza został nowym prezesem PZPN. Wygrał z Markiem Koźmińskim zdobywając głosy 92 na 118 możliwych.

Głosowanie odbyło się dziś na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPN. Od dawna niemal pewne było, że nowym prezesem zostanie właśnie Kulesza, który cieszył się znacznie większym poparciem wśród delegatów.

Przed ostatecznym głosowaniem obaj kandydaci wygłosili swoje ostateczne przemówienia. Wystąpienie Koźmińskiego było długie i emocjonalne, z kolei Kulesza zwrócił się do delegatów w krótkiej przemowie.

– Znacie mnie. Dziękuję za czas poświęcony mi w trakcie kampanii. Dzięki wam wiem, jakim sprawom muszę poświęcić największą uwagę. Jestem działaczem związkowym i klubowym. Skutecznie prowadzę biznes, bo otaczam się fachowcami. Proszę was o zaufanie, a po efektach mojej pracy mnie poznacie. Dziękuję – powiedział Kulesza.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Podczas głosowania nie było zaskoczenia. Kulesza zdeklasował swojego rywala, zdobywając aż 92 głosy, a Koźmiński tylko 23. To oznacza, że nowym prezesem PZPN będzie biznesmen i działacz z Białegostoku.

– Piłka nożna to sport, który łączy Polaków, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej piłki. Wiemy, że musimy dokonać zmian, żeby się rozwijać. Dziękuję za oddane głosy i obiecuję ciężką pracę. Łączy nas piłka – powiedział na koniec nowy prezes.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy