Oficjalnie: Makana Baku, który przebojem podbił Ekstraklasę, będzie grał w Turcji

Makana Baku został nowym zawodnikiem Göztepe SK. Skrzydłowy, który w rundzie wiosennej był wypożyczony do Warty Poznań, do Turcji trafił z niemieckiego KSV Holstein Kiel.

Makana Baku trafił do Warty w styczniu tego roku. W 13 meczach ligowych strzelił sześć goli i zanotował dwie asysty, stając się jednym z liderów ofensywy poznańskiej drużyny. Niemiec wydatnie przyczynił się do bardzo dobrych rezultatów Warty na wiosnę. Drużyna Piotra Tworka walczyła do końca o europejskie puchary, ostatecznie kończąc sezon na wysokim 5. miejscu.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Niestety, poznaniaków nie było stać na wykupienie Baku, dlatego ten wrócił do swojego macierzystego klubu KSV Holstein Kiel. 23-latek był graczem tego zespołu od 2019 roku. Teraz przenosi się do Göztepe, które zakończyło ostatni sezon na 10. miejscu tureckiej ekstraklasy.

Turecki klub poinformował o transferze na swoim Twitterze i napisał: „Podpisaliśmy 3-letni kontrakt z urodzonym w 1998 roku Makaną Baku”. Na filmiku można zobaczyć też kompilację najlepszych zagrań Niemca.

Warta Poznań, która wróciła w zeszłym sezonie do najwyższej klasie rozgrywkowej po ćwierć wieku nieobecności i zajęła 5. miejsce, znalazła już następcę dla Baku. Ma być nim Milan Corryn, 22-letni były młodzieżowy reprezentant Belgii. W ostatnim sezonie grał dla słowackiego AS Trenczyn.

Opróczy Corryna, do Warty w tym oknie transferowym trafił także Szymon Czyż. 19-latek szkolił się ostatnio w Lazio, dla którego zagrał nawet w zeszłym sezonie w meczu Ligi Mistrzów, nie dostał za to szansy zagrania w Serie A.

Najnowsze artykuły