Patryk Jaki wyprowadzony z równowagi: – Rozwiążmy państwo i niech rządzą tu Niemcy

Patryk Jaki z Solidarnej Polski w bardzo emocjonalnych słowach wypowiedział się na temat moralności narodowej. W studio Polsat News dyskutował z politycznymi oponentami na temat tego, dlaczego nie musimy bezrefleksyjnie wdrażać wytycznych przychodzących z Zachodu.

Niemała burza w debacie publicznej wybuchła po słowach prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Powiedział on między innymi, że dziś większe zagrożenie dla suwerenności Polski odczuwa ze strony forsującego swoje rozwiązania bezkompromisowo Zachodu, niż ze wschodu.

Maseczki wrócą już w 2022 roku? "Ja wątpliwości nie mam"

Co ciekawe, eurodeputowany Patryk Jaki stwierdził, że profesor ma rację. Wyjaśnił także, na czym polega bycie narodem honorowym i moralnym. Jako przykład podał fakt, iż Polacy dużo chętniej wspomagali uciekających przez wojną Ukraińców własnym majątkiem, niż robiliby to obywatele państw szeroko rozumianego Zachodu.

Burzliwą dyskusję można zobaczyć na nagraniu poniżej.

– Jeśli nie wierzmy, że prawdziwa polskość jest czymś innym i lepszym niż to co proponują Niemcy czy Francuzi to rozwiążmy państwo i niech rządzą tu Niemcy – napisał na Twitterze Jaki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx