Strona głównaSportTokio 2020Piotr Małachowski nie awansował do finału rzutu dyskiem! "Taki jest sport"

Piotr Małachowski nie awansował do finału rzutu dyskiem! „Taki jest sport”

Weteran polskiej lekkoatletyki Piotr Małachowski nie zdołał awansować do finału rzutu dyskiem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. 38-latek nie był w stanie przejść fazy kwalifikacyjnej już na trzeciej dużej imprezie z rzędu.

– Lecimy walczyć o medal dla Polski – mówił Małachowski przed wylotem do Tokio – Stać mnie nawet na 67 metrów. Tylko muszę przestać chcieć zawsze wygrywać. Jestem w lepszej formie niż ta z 2019 roku, gdy uzyskałem taki rezultat po raz ostatni.

Niestety, Polak w rzeczywistości nie był w stanie zbliżyć się do takiej odległości. W pierwszej próbie nie dorzucił nawet do 62. metra. Małachowski swój najlepszy rzut w konkursie oddał w trzeciej serii, ale było to jedynie 62,68 metra. Ostatecznie zajął dopiero 9. miejsce w pierwszej grupie.

W teorii Małachowski może jeszcze awansować, ale w drugiej grupie kwalifikacyjnej nie brakuje znakomitych zawodników, dlatego Polak musiałby liczyć na cud. Na trybunach dopingował go m.in. młociarz Paweł Fajdek.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Przegrałem z warunkami, ale przede wszystkim sam ze sobą. Na rozgrzewce rzuciłem dobrze, a potem? Nie było takiego pozytywnego stresu, jaki mam zwykle przed zawodami. Mam 38 lat, nie ma się czemu dziwić. Oby Bartłomiej Stój wszedł do finału, oby był Polak w walce o medale – powiedział smutny Małachowski.

Finał konkurencji został zaplanowany na jutro. Początek zawodów o godzinie 13:15.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy