Strona głównaZOBACZPKN Orlen wycofa się z Formuły 1?!

PKN Orlen wycofa się z Formuły 1?!

Jak podaje włoski dziennikarz Paulo Ciccarone na portalu „Rmcmotori”, PKN Orlen zamierza zakończyć współpracę z Alfą Romeo. To oznaczałoby również, że kierowcą testowym tego zespołu przestałby być Robert Kubica.

Jeśli Orlen rzeczywiście zdecyduje się przestać finansować Alfę Romeo, wtedy włoski zespół będzie miał duże kłopoty. Budżet drużyny uszczupli się o 10 milionów euro, co może przynieść negatywne konsekwencje.

Z Alfy Romeo wraz z końcem sezonu odchodzi także Kimi Raikkonem, a co za tym idzie, także sponsorzy powiązani z fińskim kierowcą. Doświadczony 41-latek zdecydował się zakończyć swoją bogatą karierę.

Alfę może uratować Chińczyk Zhou Guanyu, który jest liderem Formuły 2. Wspierająca go firma Alpine jest gotowa wyłożyć 30 milionów euro, by zawodnik został kierowcą Alfy Romeo. Dodatkowo zespół mógłby w przyszłości przejść na silniki Renault.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Alpine bardzo zależy na znalezieniu drużyny dla Zhou, ponieważ jeśli firmie nie uda się go umieścić w żadnym zespole w F1, wtedy kontrakt Chińczyka wygaśnie. Włoski dziennikarz uważa jednak, że sprawa przejścia Zhou do Alfy nie jest jeszcze przesądzona.

Warto przypomnieć, że w ostatni weekend chorego na koronawirusa Kimiego Raikkonena zastępował Robert Kubica, który na Grand Prix Holandii zajął 15. miejsce. Był to pierwszy występ Polaka w F1 od 2019 roku.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy