Polska prawica domaga się ataku na Ukrainę? „Zełenski przeprosi, albo uruchamiamy artykuł 5”

Artykuł 5 NATO w samym swoim brzmieniu jest dosyć prosty. Oznacza on, że atak na jedno państwo zrzeszone w Sojuszu jest atakiem na wszystkie. Polska prawica sugeruje, by prawdopodobną pomyłkę Ukraińskiej Obrony Przeciwlotniczej potraktować jako atak na nasz kraj.

Nazwa artykułu piątego wzięła się od traktatu, który w 1949 r. podpisano w Waszyngtonie. Cel organizacji najlepiej wyraża artykuł 5. Zgodnie z nim atak na choćby jednego z członków organizacji będzie potraktowany jako atak na wszystkich z nich – podaje tvn24.

Realizacji tych zapisów chce dziś polska prawica. A przynajmniej najbardziej rozpoznawalna jej część. Seb Ross, wiceprezes stowarzyszenia polskich wolnościowców w Wielkiej Brytanii zasugerował, by wtorkowe wydarzenia potraktować jako… atak broniącej się przed Rosją Ukrainy na nasz kraj.

– Albo Zelensky przeprosi, albo wdrażamy artykuł 5. Natychmiast! – apeluje działacz.

Jego wpis polubił między innymi jeden z prominentnych polityków Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke. Nie stoi on już co prawda na czele wolnościowej koalicji, natomiast regularnie wygłasza opinie uważane za antyukraińskie lub wprost prorosyjskie.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

Jeżeli już, to napewno atak nie był celowy.Był to najprędzej rykoszet tarczy antyrakietowej,lub poprostu usterka techniczna pocisku.
Sabotaż?Nie sądzę.
Nie ma co tu się dopatrywać wojny,bo to nie było by mądre.
Trzeba to wyjaśnić i poprostu jakoś pomóc rodzinom.

1
0
Skomentuj ten artykułx