Strona głównaSportTokio 2020Polski wtorek w Tokio! Tadeusz Michalik z brązem olimpijskim

Polski wtorek w Tokio! Tadeusz Michalik z brązem olimpijskim

Zapaśnik Tadeusz Michalik wygrał z Węgrem Alexem Szoke w walce o brązowy medal w kategorii 97 kilogramów. Polak w swoim debiucie olimpijskim w wieku 30 lat osiągnął znakomity wynik.

Zaledwie rok temu Michalik przeszedł operację serca, ponieważ w lutym wykryto u niego arytmię. Pod znakiem zapytania stanęła cała jego dalsza kariera. Jak się okazało, 30-latek nie tylko dalej walczy, ale właśnie osiągnął swój najlepszy wynik w karierze.

Pierwszym przeciwnikiem Michalika w Tokio był Tunezyjczyk Haikel Achouri, z którym wygrał 10:0. Następnie w ćwierćfinale czekał na niego Amerykanin Tracy Hancock. Również i tym razem górą był Polak, który zwyciężył 4:3.

Przeszkodą nie do przejścia okazał się Rosjanin Jewłojew. Polak przegrał, ale wciąż miał szansę zdobyć brązowy medal w pojedynku z Węgrem Szoke. Rywal Michalika pokonał w repasażach Gruzina Giorgiego Melę.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Michalik bardzo szybko przejął inicjatywę nad walką i od razu wyszedł na prowadzenie 1:0. Chwilę później podwyższył na 9:0. Węgier poprosił jeszcze o challenge, ale na nic to się zdało – brązowym medalistą został Tadeusz Michalik!

30-latek wyrównał tym samym osiągnięcie swojej siostry Moniki, która zajęła trzecie miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do tej pory najlepszym osiągnięciem w karierze Tadeusza Michalika był brąz mistrzostw Europy w 2016 roku.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy