Polski wtorek w Tokio! Tadeusz Michalik z brązem olimpijskim

Zapaśnik Tadeusz Michalik wygrał z Węgrem Alexem Szoke w walce o brązowy medal w kategorii 97 kilogramów. Polak w swoim debiucie olimpijskim w wieku 30 lat osiągnął znakomity wynik.

Zaledwie rok temu Michalik przeszedł operację serca, ponieważ w lutym wykryto u niego arytmię. Pod znakiem zapytania stanęła cała jego dalsza kariera. Jak się okazało, 30-latek nie tylko dalej walczy, ale właśnie osiągnął swój najlepszy wynik w karierze.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Pierwszym przeciwnikiem Michalika w Tokio był Tunezyjczyk Haikel Achouri, z którym wygrał 10:0. Następnie w ćwierćfinale czekał na niego Amerykanin Tracy Hancock. Również i tym razem górą był Polak, który zwyciężył 4:3.

Przeszkodą nie do przejścia okazał się Rosjanin Jewłojew. Polak przegrał, ale wciąż miał szansę zdobyć brązowy medal w pojedynku z Węgrem Szoke. Rywal Michalika pokonał w repasażach Gruzina Giorgiego Melę.

Michalik bardzo szybko przejął inicjatywę nad walką i od razu wyszedł na prowadzenie 1:0. Chwilę później podwyższył na 9:0. Węgier poprosił jeszcze o challenge, ale na nic to się zdało – brązowym medalistą został Tadeusz Michalik!

30-latek wyrównał tym samym osiągnięcie swojej siostry Moniki, która zajęła trzecie miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do tej pory najlepszym osiągnięciem w karierze Tadeusza Michalika był brąz mistrzostw Europy w 2016 roku.

Najnowsze artykuły