Strona głównaSportPiłka nożnaPZPN chce uhonorować Łukasza Fabiańskiego meczem pożegnalnym

PZPN chce uhonorować Łukasza Fabiańskiego meczem pożegnalnym

Łukasz Fabiański kilka tygodni temu ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. Jak informuje Sebastian Staszewski z „Interii”, bramkarz może jeszcze rozegrać jeden pożegnalny mecz w kadrze.

Łukasz Fabiański rozpoczął karierę reprezentacyjną w 2006 roku. Przez 15 lat uzbierał na swoim koncie 56 występów. Golkiper powiedział „dość” po ostatnich mistrzostwach Europy, na których był rezerwowym.

Reprezentacja Polski zawsze miała dobrze obsadzoną pozycję bramkarza, dlatego Fabiański musiał walczyć o miejsce w składzie. Jego rywalem przez długie lata był Artur Boruc, a potem Wojciech Szczęsny. Fabiański był zawsze wtedy, kiedy drużyna go potrzebowała.

Sebastian Staszewski poinformował, że PZPN chce uhonorować Fabiańskiego jeszcze jednym meczem w kadrze. Miałoby to być październikowe spotkanie z San Marino na Stadionie Narodowym w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Dla Fabiańskiego byłoby to ukoronowanie pięknej, 15-letniej kariery w reprezentacji Polski. Wcześniej pożegnalne mecze mieli dwaj inni znani bramkarze: Jerzy Dudek i Artur Boruc. Przed mistrzostwami Europy swoją przygodę z kadrą zakończył też Łukasz Piszczek.

Reprezentację Polski czeka jeszcze siedem meczów w trwających eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni do tej pory zremisowali z Węgrami, wygrali z Andorą i przegrali z Anglią.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy