Strona głównaSeksRadio Maryja: musisz uprawiać seks z mężem, nawet jeśli nie masz ochoty

Radio Maryja: musisz uprawiać seks z mężem, nawet jeśli nie masz ochoty

Cytaty z jednej z ostatnich debat toczonych na antenie Radia Maryja rosną w sieci do miana kultowych. Dotyczyła ona tego, „jak być dobrą żoną w sypialni”. Wskazówki przekazane słuchaczom były na tyle niecodzienne, że – zdaniem wielu – wręcz zachęcające do popełniania gwałtu na własnej małżonce. 

Niektóre fragmenty jedynie wywołują uśmiech, ale są i takie, które prowokują edukatorów do publikowania sprostowań i sprzeciwu wobec głoszonych tez – zauważa „Wprost„.

Audycję w Radiu Maryja prowadził Lech Polakiewicz. Jego gośćmi byli ksiądz Marcin Różański oraz Danuta i Piotr Sobol. Portal Fakt24.pl pisał o sprawie już w ubiegłym miesiącu, jednak dopiero teraz za sprawą bloga Make Life Harder rozgorzała dyskusja na ten temat.

Radio Maryja: seks w małżeństwie obowiązkiem żony

Usłyszeliśmy m.in., że „mąż ma prawo domagać się od żony współżycia seksualnego”. Nawet, jeśli ona nie ma na to w danej chwili ochoty. – Żona nie może uważać swojego męża za agresora czy potencjalnego gwałciciela. Ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego (…) Jeżeli w czasie współżycia seksualnego jedno z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest jakaś potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawania z siebie życia – mówili zgodnie zgromadzeni w studio. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Później było nie mniej ciekawie. Panowie stwierdzili bowiem, że problemy małżeńskie powinny… cieszyć. – Trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga. Dar i ogromne wyróżnienie (…) bo Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę – głosili bezceremonialnie. 

Dwa ostatnie cytaty były swoistym podsumowaniem całej tej dyskusji. – Kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jest jeden z ołtarzy – usłyszeliśmy. Kolejny z gości stwierdził natomiast, że „kiedy zamykamy drzwi sypialni, Duch Święty z niej nie wychodzi”.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy