Radio Maryja: musisz uprawiać seks z mężem, nawet jeśli nie masz ochoty

Cytaty z jednej z ostatnich debat toczonych na antenie Radia Maryja rosną w sieci do miana kultowych. Dotyczyła ona tego, „jak być dobrą żoną w sypialni”. Wskazówki przekazane słuchaczom były na tyle niecodzienne, że – zdaniem wielu – wręcz zachęcające do popełniania gwałtu na własnej małżonce. 

Niektóre fragmenty jedynie wywołują uśmiech, ale są i takie, które prowokują edukatorów do publikowania sprostowań i sprzeciwu wobec głoszonych tez – zauważa „Wprost„.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Audycję w Radiu Maryja prowadził Lech Polakiewicz. Jego gośćmi byli ksiądz Marcin Różański oraz Danuta i Piotr Sobol. Portal Fakt24.pl pisał o sprawie już w ubiegłym miesiącu, jednak dopiero teraz za sprawą bloga Make Life Harder rozgorzała dyskusja na ten temat.

Radio Maryja: seks w małżeństwie obowiązkiem żony

Usłyszeliśmy m.in., że „mąż ma prawo domagać się od żony współżycia seksualnego”. Nawet, jeśli ona nie ma na to w danej chwili ochoty. – Żona nie może uważać swojego męża za agresora czy potencjalnego gwałciciela. Ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego (…) Jeżeli w czasie współżycia seksualnego jedno z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest jakaś potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawania z siebie życia – mówili zgodnie zgromadzeni w studio. 

Później było nie mniej ciekawie. Panowie stwierdzili bowiem, że problemy małżeńskie powinny… cieszyć. – Trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga. Dar i ogromne wyróżnienie (…) bo Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę – głosili bezceremonialnie. 

Dwa ostatnie cytaty były swoistym podsumowaniem całej tej dyskusji. – Kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jest jeden z ołtarzy – usłyszeliśmy. Kolejny z gości stwierdził natomiast, że „kiedy zamykamy drzwi sypialni, Duch Święty z niej nie wychodzi”.

Najnowsze artykuły