Radosław Sikorski atakuje Kaczyńskiego. Opublikował zdjęcie, które powstało tuż po katastrofie smoleńskiej

Radosław Sikorski w typowy dla siebie sposób odniósł się do ataków, jakie prawicowe media przypuściły na Donalda Tuska oraz jego wieloletnich współpracowników z czasów rządów PO. 

Gdy tylko na polskiej scenie politycznej zaczyna robić się ciekawie, Radosław Sikorski wchodzi ze swoim uszczypliwym komentarzem „cały na biało”. Tym razem – po raz kolejny – na celownik wzięty został lider PiS.

Były minister spraw zagranicznych w rządzie Platformy obśmiał zarzuty wymierzone m.in. w Donalda Tuska. Media publiczne, a także inne tytuły sprzyjające obecnej władzy sugerują bowiem, że to właśnie były premier z ramienia PO dążył do uzależnienia energetycznego Polski od Rosji.

Sikorski znów kpi z Jarosława Kaczyńskiego. Zamieścił wymowne zdjęcie

Minister Sikorski wprost obśmiewa narrację, według której Władimir Putin miałby być przyjacielem Tuska. Dziś wieloletniemu szefowi rządu PO-PSL zarzuca się bycie najbardziej prorosyjskim premierem w historii III RP.

Z takim przekazem oczywiście nie zgadza się Radosław Sikorski – niegdyś będący bardzo blisko Jarosława Kaczyńskiego, dziś należący do grupy polityków najczęściej krytykujących szefa Prawa i Sprawiedliwości.

– Odkryto nieznane wcześniej zdjęcie Donalda Tuska zwracającego się do 'rosyjskich przyjaciół’. Zdrada, wszędzie zdrada! – skomentował Radosław Sikorski.

Zamieścił powyższe zdjęcie. To zrzut ekranu z nagrania, w którym prezes Kaczyński zwraca się do Rosjan tuż po katastrofie smoleńskiej:

Prezes PiS użył w swoim ówczesnym przemówieniu określenia „przyjaciele Rosjanie”, co dziś skrzętnie wykorzystuje opozycja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx