KrajSebastian M. uniknie kary? Oburzające doniesienia ws. mordercy z autostrady A1

Sebastian M. uniknie kary? Oburzające doniesienia ws. mordercy z autostrady A1

Całą Polską wstrząsnęły we wrześniu doniesienia o tym, co wydarzyło się na autostradzie A1 niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Sebastian M., który prowadził sportowe bmw zepchnął z drogi inny pojazd. W którym to – niestety – żywcem spłonęła cała rodzina. Nowe informacje wskazują, że pirat drogowy może uniknąć kary, a nawet stanięcia przed obliczem polskiego wymiaru sprawiedliwości. 

Jechał co najmniej 240 km/h, było ciemno. Na jednym z nagrań zarejestrowanych przez kamerkę samochodową innych uczestników ruchu widać, że pędzące z niewyobrażalną prędkością bmw dynamicznie migało światłami do podróżującej KIĄ 3-osobowej rodziny. Widząc to, prawidłowo jadący kierowca zjechał na prawy pas. Nie udało się jednak uniknąć zderzenia – Sebastian M. „zbyt bardzo się spieszył”.

KIA błyskawicznie stanęła w płomieniach, roztrzaskana o przydrożne barierki. Z relacji świadków wynika, że z pojazdu tuż po zdarzeniu wydobywały się przeraźliwe krzyki. Nikt nie mógł jednak pomóc, bowiem samochód intensywnie płonął. Co ciekawe, sprawca wypadku został wypuszczony do domu, po czym… uciekł do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wtedy jeszcze nie wiedział, że niedługo wcześniej Polska podpisała umowę o ekstradycję z tym krajem. W związku z tym został na terenie ZEA szybko zatrzymany.

Morderca z A1 uniknie kary? Sebastian M. wciąż poza granicami kraju

Prawdopodobnie spełni się scenariusz przewidywany przez obrońcę Sebastiana M. – adw. Bartosz Tiutiunik. W połowie listopada zwrócił uwagę na fakt, że jeżeli służby polskie przez 60 dni od wniesienia o ekstradycję nie dopełnią z Emiratami tej procedury, Sebastian M. „stanie się wolnym człowiekiem”. Z tym, że wyłącznie na terenie kraju, w którym teraz przebywa. Prawdopodobnie nastąpi to początkiem grudnia.

Scenariusz łódzkiego mecenasa odnosi się do sytuacji, w której Polska i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) – jak opowiadał prawnik – nie zamkną procedury ekstradycyjnej, dotyczącej Sebastiana M., w dwa miesiące po jej rozpoczęciu. Polska upomniała się o ekstradycję kierowcy bmw zaraz po jego zatrzymaniu w ZEA z 4 października.

Jak poinformowała polska policja, po zatrzymaniu Sebastian M. trafił do aresztu w tym kraju – podaje Onet. Sebastian M. popełnił przy ucieczce kilka błędów, lecz mimo tego faktycznie może wymknąć się polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

List żelazny albo nowe życie w ZEA

Tuż po tym, jak odnaleźli go polscy śledczy, tłumaczył że jego wyjazd nie miał związku z wypadkiem. W tę wersję trudno oczywiście uwierzyć. Jeszcze w połowie bieżącego miesiąca M. chciał ubiegać się o tzw. list żelazny, lecz polski sąd odmówił.

„Sąd nie zgodził się na wydanie listu żelaznego dla Sebastiana M., kierowcy bmw podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. […] To dokument przyrzekający oskarżonemu pozostawanie na wolności do czasu prawomocnego zakończenia procedury karnej, a oskarżony zobowiązuje się odpowiadać w procesie z tzw. wolnej stopy” – tłumaczy Business Insider.

Jaka przyszłość czeka Rafała Brzozowskiego w TVP? To już praktycznie pewne

Rafał Brzozowski to postać, która latami polaryzowała ludzi. Jedni...

Protest rolników. Tu sprawdzisz gdzie będą najgorsze utrudnienia

Ogólnopolski protest rolników ruszył ponownie we wtorek 20 lutego....

Czy Przemysław Czarnek przyjmie nagrodę „Dzbana Roku?” Były minister odpowiada

Były minister edukacji Przemysław Czarnek był wczoraj gościem Roberta...

Kuba Błaszczykowski nie gryzł się w język. Powiedział jaki „Lewy” jest naprawdę

W świetle nadchodzącej premiery dokumentu "Kuba", jednego z najwybitniejszych...

Ukraina donosi na Polskę. „Bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa”

W obliczu blokady na granicy ukraińsko-polskiej, władze Ukrainy zwróciły...

Ogłosili nową parę prowadzących „PnŚ”. Nikt się tego nie spodziewał

To niezwykle ważny moment w historii polskiej telewizji śniadaniowej!...

Jarosław Kaczyński stanie przed komisją śledczą

Jarosław Kaczyński został właśnie wezwany do złożenia zeznań w...

Szejnfeld o programie wyborczym KO: ludzie źle zrozumieli nasze słowa

Donald Tusk wraz z Koalicją Obywatelską szedł do wyborów...

Zgrzyt w sprawie aborcji. Kotula zwraca się do Szymona Hołowni

Niemalże od razu po wygraniu wyborów przez demokratyczną opozycję...

Maciej Grzybowski nie żyje. Aktor znany z „Klanu” miał 81 lat

Maciej Grzybowski nie żyje, odszedł tuż przed swoimi 82....

Tak mieszka matka Zenka Martyniuka. Będziecie w szoku

W świecie show-biznesu, gdzie światła reflektorów nieustannie śledzą każdy...