Wisła Kraków testuje piłkarza z 23 występami w Primera División

POPULARNE DZIŚ

Alberto Rodríguez Baró wkrótce rozpocznie testy medyczne w Wiśle Kraków – czytamy w klubowym komunikacie.

Wisła Kraków przygotowuje się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w tureckim Belek. Ligowe zmagania „Biała Gwiazda” wznowi 10 lutego, kiedy to podejmie u siebie Resovię.

Alberto Rodríguez Baró lepiej znany jako Tachi jest obecnie zawodnikiem z kartą na ręku. Jego kontrakt z Deportivo Alavés stracił swoją ważność latem ubiegłego roku.

25-letni Hiszpan przez całą karierę grał w ojczyźnie. Zaczynał w juniorach Getafe, by potem przenieść się do Atletico Madryt. W stolicy nie miał szans na grę, występując jedynie w rezerwach, z których trafił do wspomnianego Deportivo Alavés. Całą wiosnę zeszłego sezonu spędził na wypożyczeniu w drugoligowym CF Fuenlabrada.

La Liga w CV

W barwach Alavés środkowy defensor zdołał zaliczyć 23 spotkania na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Piłkarz z takim CV lądujący na zapleczu polskiej Ekstraklasy musi robić wrażenie.

Tachi ma też kilkanaście gier w drugiej lidze hiszpańskiej oraz sporo w trzeciej. Mierzący 184 centymetry zawodnik niewątpliwie wniósłby do Wisły bezcenne doświadczenie zebrane w poważnym futbolu.

Jeśli nic nieoczekiwanego nie stanie na drodze, defensor podpisze z krakowskim klubem umowę i będzie poważnym wzmocnieniem zespołu w rundzie rewanżowej.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x