Wybierasz pieniądze z bankomatów Euronet? Uważaj, wprowadzili haczyk

Ważne informacje dla klientów, którzy korzystają z bankomatów sieci Euronet. Zwłaszcza tych, którzy pobierają większe kwoty. Operator automatów wprowadził kolejny „haczyk”. Tradycyjnie: gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Twoje pieniądze.

Banki, a także operatorzy bankomatów wdrażają na przestrzeni kilku ostatnich lat zmiany, na których szary konsument bynajmniej nie zyskuje. Dla wielu wprowadzane zmiany są irytująca. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, w jakim celu są wprowadzane. 

Agnieszka Holland pozwie TVP? Jest komentarz prawnika

Coraz głośniejsze są medialne spekulacje o tym, że Agnieszka Holland pozwie TVP. Miałoby do tego dojść w wyniku - zdaniem wielu - bezprawnego wykorzystania...

Anna Lewandowska przerwała milczenie. Jej słowa rozrywają serce

Tak trudnego okresu Anna Lewandowska wraz z małżonkiem nie przechodzili od dawna. Lub też - gdyby się nieco głębiej zastanowić - prawdopodobnie nigdy. Dziś...

Dramat Natalii Szroeder. „Jedno potknięcie wystarczyło, to koniec”

Niezwykle smutna historia krótkiej, acz głośnej kariery Natalii Szroeder. 28-letnia dziś wokalistka (urodziła się w 1995 r.!) bardzo wiele traci. A traci to przez......

Mowa oczywiście o sukcesywnie zaniżanych limitach wypłat w bankomatach. Euronet – posiadający swoje urządzenia niemal na każdym rogu – znów je obniżył. W jakim celu? 

Wypłacasz pieniądze w bankomatach Euronet? Sprawdź stan swojego konta

Niedawno odnotowaliśmy kolejne obniżenie limitu jednorazowej wypłaty gotówki z bankomatów Euronetu. Teraz wynosi ona już zaledwie 800 zł. Wcześniej było to o 200 zł więcej, a kilka lat temu – maksymalna kwota wynosiła 2000 zł.  

Celem operatora bankomatów niekoniecznie jest utrudnienie nam wybierania pieniędzy. Wręcz przeciwnie. – Jeżeli chcecie wypłacić więcej, niż 800 zł, trzeba robić to na kilka razy. […] Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Bankomaty od każdej transakcji pobierają prowizję, a im więcej transakcji, tym więcej prowizji dla bankomatu – tłumaczy autor kanału technologicznego, TechMatePL.

Opisany limit dotyczy wszystkich banków, z nielicznymi wyjątkami, które mają podpisane z Euronetem umowy na wyższe kwoty. Procent prowizji – w zależności od wydawcy karty – może wahać się bardzo znacząco.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły