Strona głównaSportPiłka nożnaKosmiczne zarobki Lewandowskiego. Prawie 300 złotych... na minutę!

Kosmiczne zarobki Lewandowskiego. Prawie 300 złotych… na minutę!

Przeciętny człowiek wie, że zawód piłkarza jest bardzo dobrze opłacany i w przypadku tych najlepszych kwoty pensji liczy się w milionach. Mało kto jednak wie, ile dokładnie inkasują piłkarze z pierwszych stron gazet. Wśród najlepiej zarabiających znalazł się także Robert Lewandowski.

Zarobki piłkarzy stale rosną. Wiąże się to z ogromną popularnością piłki nożnej i z coraz większymi kontraktami reklamowymi czy sponsorskimi. Odkąd do gry wkroczyli szejkowie z Bliskiego Wschodu, futbol też dostał potężny zastrzyk gotówki.

Nic więc dziwnego, w ścisłej czołówce listy najwięcej inkasujących znajdziemy zawodników, którzy skuszeni przez szejków, dołączyli do ligi Arabii Saudyjskiej. Minione lato to był istny exodus wielkich piłkarskich nazwisk w kierunku zachodniej Azji.

Lista bogaczy

Magazyn „Forbes” opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Znalazło się na niej miejsce dla napastnika reprezentacji Polski oraz Barcelony, Roberta Lewandowskiego. Do najbogatszych mu daleko, ale cóż, narzekać na swoje apanaże 35-latek raczej nie ma prawa.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Najwięcej kasy rocznie dostaje Cristiano Ronaldo, który łącznie zarabia 260 milionów dolarów. Saudyjski klub Al-Nassr płaci mu horrendalne 200 milionów dolarów, a reszta to wpływy choćby z kontraktów reklamowych.

Drugi jest Leo Messi, grający Interze Miami. Genialny Argentyńczyk zarabia za oceanem 135 milionów dolarów rocznie, a w ramach samego kontraktu z klubem na jego konto co 12 miesięcy wpływa 65 milionów dolarów.

Ile więc zarabia Lewandowski? Według magazynu „Forbes” Polak rokrocznie wzbogaca się o 34 miliony dolarów i umiejscawia go to na 11. miejscu wśród najlepiej opłacanych graczy. FC Barcelona płaci mu około 24 miliony dolarów, a jego wpływy poza boiskowe to około 10 milionów „zielonych”.

Cała lista najlepiej zarabiających piłkarzy według „Forbesa”:

 • 1. miejsce – Cristiano Ronaldo: 260 mln dolarów
 • 2. miejsce – Leo Messi: 135 mln dolarów
 • 3. miejsce – Neymar: 112 mln dolarów
 • 4. miejsce – Kylian Mbappe: 110 mln dolarów
 • 5. miejsce – Karim Benzema: 106 mln dolarów
 • 6. miejsce – Erling Haaland: 58 mln dolarów
 • 7. miejsce – Mohamed Salah: 53 mln dolarów
 • 8. miejsce – Sadio Mane: 52 mln dolarów
 • 9. miejsce – Kevin de Bruyne: 39 mln dolarów
 • 10. miejsce – Harry Kane: 36 mln dolarów
 • 11. miejsce – Robert Lewandowski: 34 mln dolarów

300 złotych na minutę, 400 tysięcy dziennie!

Jeżeli rozłożymy zarobki Lewandowskiego na czynniki pierwsze, dopiero wtedy dojrzymy absurdalność kwot, na jakie może liczyć. Okazuje się bowiem, że Polak w godzinę zarabia więcej, niż wielu obywateli naszego kraju w kilka miesięcy.

Po przeliczeniu dolarów na złotówki tak prezentują się zarobki Lewandowskiego z różnych perspektyw czasowych:

 • 146 200 000 zł na rok
 • 400 547 zł na dzień
 • 16 689 zł na godzinę
 • 278 zł na minutę
 • 4 zł 63 gr na sekundę

Oznacza to, już pisząc żartobliwie, że Lewandowski leżąc dwa dni na kanapie przed telewizorem może zarobić na nowe Audi R8, którego cena zaczyna się od grubo ponad 700 tysięcy złotych.

Natomiast żeby kupić sobie nowego iPhone’a 15 Pro Max w tej najbardziej wypasionej wersji (kosztuje 9599 zł – przyp. red.), Lewandowski musi poczekać 34 minuty, czyli mniej niż trwa jedna połowa meczu piłkarskiego.

Czytaj także:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy