Strona głównaInne publikacjeZbigniew Boniek ostro o pomyśle rozgrywania MŚ co dwa lata

Zbigniew Boniek ostro o pomyśle rozgrywania MŚ co dwa lata

Od pewnego czasu trwa dyskusja na temat możliwości rozgrywania mistrzostw świata co dwa lata. Swoje zdanie wyraził także Zbigniew Boniek, któremu ewidentnie nie podoba się ten pomysł.

FIFA rozważa możliwość rozgrywania mistrzostw świata co dwa, a nie jak do tej pory co cztery lata. Jednym z pomysłodawców takiego rozwiązania jest Arsene Wenger, który przewodzi pracom specjalnej komisji.

Choć wiele krajowych federacji wyraziło zainteresowanie taką zmianą, to jest też dużo krytycznych komentarzy zwracających uwagę na to, że zmniejszy to prestiż tych rozgrywek. Wśród przeciwników jest m.in. Zbigniew Boniek.

– Skąd to się bierze? To pomysł ludzi ze szpitala psychiatrycznego. Jeżeli to zrobimy, nie będzie miejsca na inne zawody. Nie będzie też można robić kwalifikacji, a drużyny narodowe trzeba będzie rozwiązać – stwierdził były prezes PZPN.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Boniek jest także przeciwny powstaniu Superligi. 65-latek jest wiceprezesem UEFA, która nie zgadza się na powstanie nowych rozgrywek. Choć temat chwilowo upadł, to niektóre kluby wciąż go nie porzuciły.

– Chcą stworzyć Super Ligę, aby zarządzać pieniędzmi między sobą, a nie się nimi dzielić. Dzisiejsza Liga Mistrzów ma takie same lub większe pieniądze, ale trzeba je podzielić między całe piłkarskie środowisko – dodał Boniek.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy