Złe wieści z Tokio, w wiosce olimpijskiej potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa!

Dyrektor generalny Igrzysk Olimpijskich w Tokio Toshiro Muto potwierdził dziś, że w bańce, w której przebywają sportowcy, pojawił się koronawirus. To bardzo niepokojąca wiadomość na tydzień przed rozpoczęciem imprezy.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały pierwotnie odbyć się w 2020 roku, ale wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że organizatorzy postanowili przenieść imprezę o 12 miesięcy. Niestety, obecnie Japonia nadal zmaga się z falą zarażeń, dlatego podjęto decyzję o zakazie wpuszczania na obiekty sportowe kibiców.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Sportowcy biorący udział w tegorocznych Igrzyskach zamieszkali w wiosce olimpijskiej, która jest bańką mającą bardzo wiele restrykcji i zakazów. Wszystko po to, by nie dopuścić koronawirusa do zawodników. Jak się jednak okazuje, potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia wewnątrz bańki.

Toshiro Muto nie podał danych personalnych osoby, która ma koronawirusa, jednak pewne jest, że zaraziła się ona już na terenie Japonii. To bardzo zła wiadomość, ponieważ w przypadku kolejnych zarażeń wśród sportowców niektóre zawody mogą zostać sparaliżowane.

W sumie 45 sportowców, którzy mieli uczestniczyć w Igrzyskach Olimpijskich, otrzymało pozytywne wyniki na koronawirusa przed wstępem do bańki. Jedną z tych osób jest polska zawodniczka taekwondo, która zaraziła się jeszcze przed wylotem do Japonii.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. W imprezie uczestniczyć będzie 11 500 sportowców, którzy będą walczyć o 339 medali.

Najnowsze artykuły